Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Popik: Chcemy grać o wszystko

Wiesław Popik: Chcemy grać o wszystko

fot. archiwum

Zespoły grające w PlusLidze Kobiet na zgrupowaniach przygotowują się do nowego sezonu. Trener zdobywczyń Pucharu Polski, Wiesław Popik nie kryje, że Organika Budowlani Łódź stawia sobie w tegorocznych rozgrywkach wysokie cele.

W zeszłym sezonie Organika zajęła czwarte miejsce w PlusLidze Kobiet i zdobyła Puchar Polski. Czy uważa pan, że był to duży sukces drużyny, czy raczej można się było tego spodziewać, bo strefa medalowa była w waszym zasięgu?

– Był to bardzo duży sukces, bo przed sezonem zakładaliśmy walkę o piąte – szóste miejsce. Po drodze udało nam się jeszcze zdobyć puchar Polski, więc uważam, że sukces był niesamowity.

W okienku transferowym w szeregach Organiki pojawiło się kilka nowych zawodniczek. Czy pana zdaniem są to zmiany korzystne dla zespołu?– Taki był pomysł, że konieczna jest wymiana kilku dziewczyn, aby była większa rywalizacja na niektórych pozycjach. Na dzień dzisiejszy udało nam się ściągnąć trzy zawodniczki, z czego jestem bardzo zadowolony, bo chciałem mieć te dziewczyny w swoim zespole. Mamy jeszcze jedno wolne miejsce i czekamy na jeszcze jedną zawodniczkę. Mam nadzieję, że dotrze do nas jak najszybciej, żeby zgrywać się z drużyną. Na razie mamy 11 zawodniczek, a ponieważ w tym sezonie grania będzie dużo, bo dochodzi przecież Liga Mistrzów, to potrzebujemy pełnego składu.

Jakie cele są stawiane przed łodziankami w tym sezonie?

– Wydaje mi się, że przede wszystkim naszym celem jest to, aby grać jak najlepiej. Nie chcemy określać dziewczynom, przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru, że gramy o taki czy inny medal… Wiadomo, że stawiamy sobie najwyższe cele i chcemy grać właściwie o wszystko – i puchar Polski, i walka o jak najwyższe miejsce w lidze… Zobaczymy, jak to będzie wyglądało przed play-offami, bo liga będzie na pewno trudniejsza niż w zeszłym roku, więcej jest zespołów mocniejszych. A my, tak jak powiedziałem, chcemy grać jak najlepiej. Jak będzie, to zobaczymy…

Zobacz również:
Będą nowe wzmocnienia w Organice

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved