Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tomasz Wasilkowski: Dorównać najlepszym w Europie

Tomasz Wasilkowski: Dorównać najlepszym w Europie

fot. archiwum

Spotkaniem z Niemkami Polki zakończyły swój udział w mistrzostwach Europy Juniorek. Nastroje w polskiej ekipie nie mogą być dobre zważywszy na osiągnięty wynik, jednak wczorajsze spotkanie daje nadzieję, że może być lepiej.

Musimy jeszcze mądrzej pracować, żeby dorównać poziomem najlepszym drużynom w Europie – mówi na zakończenie turnieju Tomasz Wasilkowski, drugi trener reprezentacji Polski juniorek.

Dzisiejszy mecz z Niemkami niewiele miał wspólnego z wczorajszym, fatalnym w wykonaniu Polek, spotkaniem z Turczynkami. Biało-czerwone mimo, a być może dlatego, że grały bez presji wyniku podjęły walkę z rywalkami i przegrały wprawdzie, ale w o wiele lepszym stylu niż wczoraj – Dzisiaj mecz był lepszy w naszym wykonaniu niż wczoraj szczególnie jeśli chodzi o podejście mentalne, ale wynikało to z tego, że nie mieliśmy już żadnego obciążenia psychicznego. Na szczególne pochwały zasłużyły dziś Ania Grejman i Ewelina Tobiasz. Mimo dobrej postawy nie udało się wygrać z Niemkami, które walczyły w zasadzie o półfinał mistrzostw Europy – ocenia spotkanie drugi trener kadry juniorek Tomasz Wasilkowski.

Dla polskiej reprezentacji  zakończyła się przygoda z mistrzostwami Europy Juniorek w Serbii, przyszedł więc czas na pierwsze podsumowania, jeszcze na gorąco. – Dla nas ten turniej nie był udany i na pewno wszyscy wolelibyśmy grać dalej w Niszu w najlepszej ósemce. Skoro tak się jednak nie stało to znaczy, że musimy jeszcze mądrzej pracować, żeby dorównać poziomem najlepszym drużynom w Europie. Pomimo tego, że w kadetkach ta grupa nie zdołała awansować do europejskiego czempionatu i do mistrzostw świata, teraz udało się osiągnąć ten cel. Być może należy podkreślić, że po roku wspólnej pracy z tą drużyną taki wynik mimo wszystko jest sukcesem. Teraz trzeba wyciągnąć wnioski po to, aby w przyszłości było jeszcze lepiej. Dla nas, trenerów, jest to bardzo cenna lekcja, która przyjmujemy z ogromną pokorą – zapewnia trener Wasilkowski.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved