Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Gacek: Wszyscy bardzo ciężko pracowaliśmy

Piotr Gacek: Wszyscy bardzo ciężko pracowaliśmy

fot. archiwum

Libero reprezentacji Polski, Piotr Gacek, po krótkiej przerwie powraca do treningów z kadrą prowadzoną przez Daniela Castellaniego. - Każdy z nas liczył, że jego praca zaprocentuje powołaniem - mówi siatkarz, który pewny już jest wyjazdu na MŚ do Włoch.

Piotra Gacka zabrakło w samolocie, który wylatywał na mecze sparingowe do Brazylii, po których Daniel Castellani podał nazwiska zawodników tworzących kadrę na nadchodzące Mistrzostwa Świata. – Raczej określiłbym to niecierpliwością na ostateczny werdykt selekcjonera. I chyba każdy z nas z takimi samymi odczuciami oczekiwał na ogłoszenie nazwisk zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata do Włoch. Wszyscy bardzo ciężko pracowaliśmy na to, by zasłużyć na ten wyjazd. Każdy z nas liczył, że jego praca zaprocentuje powołaniem – stwierdził zawodnik, pytany o emocje towarzyszące oczekiwaniu na ostateczny werdykt trenera.

Podobnie do ubiegłorocznych mistrzostw Europy, o miejsce w wyjściowym składzie, Piotr Gacek rywalizować będzie z Krzysztofem Ignaczakiem. Rok temu,   podczas europejskiego czempionatu podstawowym libero był siatkarz ZAKSY, który również cztery lata temu pojechał do Japonii na MŚ. Wtedy jednak, Raul Lozano mógł zabrać ze sobą dwunastu graczy, do Turcji pojechało już czternastu siatkarzy. – Walka o miejsce w składzie zawsze była ostra i podobnie będzie teraz. Najważniejsze, by rywalizacja między mną a Igłą (libero Krzysztof Ignaczak – przyp. red.) dała korzyści dla drużyny. Trener podejmie decyzję, który z nas jest lepszy i tego wystawi do gry. Nie będę miał pretensji, jeśli mistrzostwa zobaczę z trybun, a Igła będzie w świetnej dyspozycji – powiedział siatkarz.

źródło: inf. własna, mmkkozle.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved