Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Wierzbowski: Będę się cieszył z każdej szansy od trenera

Krzysztof Wierzbowski: Będę się cieszył z każdej szansy od trenera

fot. archiwum

- Z roku na rok każdy zespół w PlusLidze musi się wzmacniać. Tak samo jest w przypadku Politechniki. Celem na nadchodzący sezon jest walka w każdym meczu - mówi Krzysztof Wierzbowski, który  będzie reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej.

Wakacje dobiegły końca. Zaczynają się przygotowania do sezonu. Udało ci się chociaż trochę zregenerować?

Krzysztof Wierzbowski:Czasu na regenerację było aż za dużo. Nie mogłem się już doczekać przygotowań. Na szczęście miałem możliwość pogrania w siatkówkę plażową, jak również chodziłem na siłownię, dzięki czemu mogę teraz łatwiej wejść w okres ciężkich treningów.

PlusLiga rusza za niespełna dwa miesiące. Jak w chwili obecnej wyglądają wasze przygotowania? Planujecie jakieś sparingi i turnieje nieoficjalne?Przygotowania polegają na ciężkiej pracy, bo trzeba naładować akumulatory. W tym roku jest to dość specyficzne, ponieważ po zmienionym systemie rozgrywek, formę fizyczną i taktyczną trzeba przygotować już teraz. Później nie będzie na to czasu, gdyż gramy mecze także w środku tygodnia (środa i sobota). Pierwsza część przygotowań skupiona jest na siłowni, a czas na sparingi i turnieje jeszcze przyjdzie

W Warszawie trenerem jest Radosław Panas. Ty miałeś przyjemność przez pewien okres współpracować z tym szkoleniowcem. Ponowna współpraca powinna wyjść na dobre obu stronom.

Tak, współpracowałem z tym szkoleniowcem i dlatego też to był jeden z powodów dla których chciałem tutaj przyjść. A całą resztę będziemy mogli oceniać na koniec sezonu.

Skład Politechniki znacznie różni się od tego z poprzedniego sezonu, ale teoretycznie wydaje się być lepszy. Jakie są wasze cele i założenia na nadchodzącą rywalizację o tytuł mistrzowski?

Z roku na rok każdy zespół w PlusLidze musi się wzmacniać. Tak samo jest w przypadku Politechniki. Celem na nadchodzący sezon jest walka w każdym meczu. Jestem przekonany, że jeśli będziemy walczyli od początku do końca wynik końcowy będzie zadowalający.

PlusLiga z sezonu na sezon staje się coraz mocniejsza. Ściągane są światowej sławy gwiazdy, m.in. Cernić, Grozer. Ogromne transfery poczyniły kluby z Rzeszowa, Kędzierzyna. Twoim zdaniem rywalizacja o tytuł mistrza Polski toczyć się będzie po raz kolejny pomiędzy Skrą, Resovią, a Zaksą?

Myślę, że to będzie można określić po kilku pierwszych kolejkach. W zeszłym sezonie nikt nie stawiał na Jastrzębie, a był to chyba jeden z lepszych sezonów dla tego klubu. Na pewno Skra jest faworytem i sądzę, że jest kilka klubów, które będą chciały napsuć krwi bełchatowianom.

Jak oceniasz sportową rywalizację pomiędzy tobą, Kubiakiem, Bartmanem, a Żalińskim? Jaka będzie twoja rola w zespole?

To już będzie zależało od trenera. Na pewno Zbyszek będzie jednym z liderów. Michał Kubiak spędził sezon w Serie A2, więc też to o czymś świadczy. Każdy ma swoje plusy i minusy. Ważne aby sportowa realizacja pomagała drużynie w osiągnięciu jak najwyższego poziomu. A ja się będę cieszył z każdej danej mi szansy od trenera.

Twoje wspomnienia z Częstochowy są jak najbardziej pozytywne, bo przecież to tam poczułeś jak to jest grać w PlusLidze. Powroty do hali Polonia będą sentymentalne?

Jestem pewien że takie właśnie będą! Może się okazać, że jeszcze kiedyś tam wrócę, czego na pewno bym sobie życzył.

Rozmawiała Paulina Toroń – sport24.pl

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved