Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Szczurek: Z każdym można powalczyć

Joanna Szczurek: Z każdym można powalczyć

fot. archiwum

- W poniedziałek mamy stawić się w Szczyrku na kolejnym i już tym najważniejszym zgrupowaniu przed mistrzostwami świata. Powiem szczerze, że cieszę się bardzo, iż trener Jerzy Matlak cały czas mnie widzi w składzie biało-czerwonych - mówi Joanna Szczurek.

Powołanie do drużyny narodowej było dla mnie miłym zaskoczeniem. Ja znam swoje miejsce w szeregu, wiem, co należy do mnie jak zaistnieje taka potrzeba – wejść i pomóc koleżankom. Mogę ze swojej strony obiecać, że dalej będę z siebie dawała wszystko na parkiecie – kontynuuje Joanna Szczurek.

Grand Prix było przetarciem, ale bardzo ważnym. Wspaniała sprawa, że udało nam się powalczyć z tymi najlepszymi, wiemy nad czym pracować, co poprawiać i teraz chodzi tylko o to, by ten czas jaki nam pozostał dobrze zorganizować, a skutki będą widoczne. Stać nas na dobry wynik – twierdzi reprezentantka Polski. – Ja z zespołem jestem dopiero miesiąc, wiem czego mi jeszcze brakuje i nad czym muszę popracować. Mam nadzieję, że okres dzielący nas od światowego czempionatu upłynie nam pracowicie. Na pewno pozostaje niedosyt, gdyż była ogromna szansa na podium, jednak ten turniej przerósł nas fizycznie, nie wytrzymałyśmy go pod wieloma względami i wiem, że nie powinno się tak tłumaczyć, ale tak było.

Niestety do krytyki trzeba się przyzwyczaić, ona będzie, ale ja nie do końca się z tym zgadzam. Sam awans już był sukcesem. Może i grupę eliminacyjną miałyśmy nieco łatwiejszą, ale to nie zmienia faktu, że w ładnym stylu ten bilet do Final Six zdobyłyśmy. Po wielu zmianach w ekipie, brakuje nam jeszcze trochę czasu na spokojny i ciężki trening, który pomoże w wypracowaniu jak najlepszej dyspozycji. Mamy zespół, który na prawdę stać na wiele – uważa Szczurek.



Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved