Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Kwapisiewicz: Zawsze jest coś do poprawy

Dominik Kwapisiewicz: Zawsze jest coś do poprawy

fot. archiwum

- Chcemy tworzyć dobrze rozumiejący się kolektyw. Zespół, gdzie każdy zawodnik dokłada swoją cegiełkę, jest odpowiedzialny za wynik. I jeśli o to chodzi, to jest chyba nieźle - mówi trener pierwszoligowego Jadaru Radom, Dominik Kwapisiewicz.

Siatkarze Jadaru Radom w dotychczasowych sparingach spisują się doskonale, pokonując kolejnych rywali. – W imprezie, której byliśmy gospodarzami, a także we wcześniejszych pojedynkach zaprezentowaliśmy się dobrze. Nasza gra wyglądała zadowalająco, zwłaszcza podczas radomskiego turnieju. Od razu jednak powiem, że forma, którą aktualnie prezentujemy, nie jest optymalna. Jestem pewien, że zawodnicy mają spore rezerwy. Te powinny uwidocznić się równo z początkiem ligowych rozgrywek. Tak matematycznie to myślę o jakiejś 20-, 30-procentowej poprawie naszej gry – mówi trener radomian Dominik Kwapisiewicz.

Zdaniem szkoleniowca nie wszystko jeszcze na dwa tygodnie przed startem ligi wygląda idealnie. – Zawsze jest coś do poprawy. Jak już powiedziałem, dyspozycja naszych siatkarzy nie jest idealna. Ale nie ukrywam, że podoba mi się, jak realizujemy założenia gry blokiem, w obronie też jest nieźle. Chciałbym, aby w lidze to były nasze mocne atuty. Oczywiście brakuje nam jeszcze szybkości, dynamiki w ataku, rezerwy są też w zagrywce. Jest to jednak normalne, bo cały czas ostro pracujemy na siłowni. Siatkarze mają świadomość, że wykonana praca, te tony przerzuconych ciężarów, dadzą pożądany efekt w późniejszym czasie.

Cały wywiad Radosława Olchowskiego dostępny w radomskiej Gazecie Wyborczejźródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved