Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Niemcy przed sparingami z Włochami i Brazylią

Niemcy przed sparingami z Włochami i Brazylią

fot. archiwum

- Byłoby miło znaleźć się w czołowej dziesiątce, ale żeby to osiągnąć, wszystko musi grać. Naszym marzeniem jest poprawić wynik sprzed czterech lat, ale to już nie będzie takie łatwe - uważa Stefan Hübner. Niemców czekają sparingi z Włochami i Brazylią.

Do mistrzostw świata, najważniejszego turnieju w tym sezonie, pozostały tylko trzy tygodnie. Nic więc dziwnego, że reprezentacja Niemiec jest teraz w najgorętszym punkcie przygotowań. Po sparingach z Rosją 10 i 12 września Niemcy zagrają z Włochami, a 17, 19 i 21 września z Brazylią. – To dobrze, że podczas przygotowań gramy z zespołami najwyższej klasy – przekonuje Stefan Hübner. To lepsze niż sparingi ze słabszymi, łatwe zwycięstwa a później czekanie na formę na samych mistrzostwach.

Brazylia gra szybką siatkówkę, zawodnicy nie popełniają niemal błędów. Mamy z nimi szanse tylko grając konsekwentnie, bez błędów i bardzo cierpliwie – mówi Christian Dünnes. Brazylijczycy są o wiele silniejsi grając w reprezentacji, niż w klubach. Są jak wielka rodzina ufająca sobie i grają z wielkim entuzjazmem – dodał Hübner.

Mam nadzieję, że w ciągu tych trzech tygodni mecze z najlepszymi przygotują nas doskonale do mistrzostw świata – mówi Simon Tischer. W 2006 roku w Japonii Niemcy zajęli 9. miejsce i teraz chcą przynajmniej powtórzyć ten wynik. – Oczywiście, byłoby miło znaleźć się w czołowej dziesiątce, ale żeby to osiągnąć, wszystko musi grać. Naszym marzeniem jest poprawić wynik sprzed czterech lat, ale to już nie będzie takie łatwe – uważa Hübner.Hübner i jego koledzy dowiedzą się w tym tygodniu, kto z nich znajdzie się w 14-osobowej kadrze na mistrzostwa świata. Raul Lozano będzie musiał zakomunikować dwóm zawodnikom z 16-osobowej kadry, że zabraknie dla nich miejsca. Christian Dünnes jest optymistą. – Gdyby było miejsce tylko dla dwunastu zawodniku, mógłbym się martwić. Jestem dobrej myśli, bo mogę zagrać na kilku pozycjach.

Cieszę się, że jestem w kadrze z powrotem – powiedział Stefan Hübner, który do reprezentacji wrócił po dwóch latach nieobecności i pierwsze mecze zagrał przeciwko Rosjanom. – To świetny zespół i nie jest ważne, czy będę w nim czwartym czy pierwszym środkowym bloku.

16-osobowa kadra Niemiec:
Lukas Bauer, Marcus Böhme (VfB Friedrichshafen), Christian Dünnes, Stefan Hübner (evivo Düren), Max Günthör, Denis Kaliberda, Ferdinand Tille (Generali Haching), Manuel Rieke (Netzhoppers KW-BESTENSEE), Georg Grozer (Resovia/POL), Robert Kromm (Ural Ufa/RUS), Jochen Schöps (Odincowo/RUS), Sebastian Schwarz, Patrick Steuerwald (Perugia/ITA), Simon Tischer (Ankara/TUR), Björn Andrae (Kemerowo/RUS), Sebastian Prüsener (bez klubu)

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved