Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Potera: Na boisku rozumiemy się bez słów

Michał Potera: Na boisku rozumiemy się bez słów

fot. archiwum

Siatkarze MKS MOS Interpronex Będzin po rocznej przerwie powrócili do I ligi. Czy uda im się „zagościć" w niej na dłużej? - Znamy swoją wartość i postaramy się pokazać, że potrafimy się na tym poziomie utrzymać - mówi libero zagłębiowskiej ekipy, Michał Potera.

Radosław Nowicki: Awans do I ligi wywalczyliście w cuglach… Dało wam to większą pewność siebie?

Michał Potera: Jest dosyć duża różnica w poziomie drugiej i pierwszej ligi, dlatego pomimo tego, że awansowaliśmy dość pewnie, zdajemy sobie sprawę, że boje w pierwszej lidze będą dużo cięższe niż w zeszłym sezonie. Znamy jednak swoją wartość i postaramy się pokazać, że potrafimy się na tym poziomie utrzymać.

Za wami pierwszy etap przygotowań do nadchodzącego sezonu. Trener Rafał Legień mocno dał wam w kość na obozie w Milówce?– W Milówce trener Legień postawił głównie na siłę i wytrzymałość tlenową – dlatego dość dużo czasu spędziliśmy na siłowni jak i na górskich szlakach, także dosyć "dał nam w kość", ale od tego w końcu jest ten etap przygotowań.

Za wami turniej w Jaworznie. Zajęliście na nim czwarte miejsce, ale na osłodę pokonaliście gospodarzy, którzy triumfowali w zawodach. Jak pan oceni wasz występ w tych pojedynkach sparingowych?

– Zagraliśmy w tym turnieju bardzo słabo, po dobrych meczach z drużyną ze Słowacji, z którą sparowaliśmy na obozie, liczyłem na to, że pokażemy sie z lepszej strony. W naszej grze było dużo niedokładności w przyjęciu i trochę nieporozumień oraz prostych błędów, jednak mamy jeszcze czas, żeby to poprawić. Ostatni mecz był już lepszy w naszym wykonaniu i zaowocowało to pierwszym zwycięstwem w turnieju. Niestety jednak i w tym meczu było zbyt wiele banalnych błędów i przestojów.

W międzysezonowej przerwie w waszej ekipie nie zaszły wielkie zmiany. Czy zatem zespołowość może być waszym atutem w rozgrywkach zaplecza PlusLigi?

– To prawda, dołączył do nas tylko rozgrywający Krzysiek Antosik, ale uważam, że każdy z zawodników naszego zespołu jest odpowiednio wyszkolony do tej ligi, a dodatkowo to, że trzymamy się razem i rozumiemy się na boisku bez słów powinno być naszym atutem.

Czy do zespołu oprócz Krzysztofa Antosika może jeszcze dołączyć jakiś zawodnik?

– Wiem, że sztab szkoleniowy poszukiwał jeszcze zawodnika na pozycję przyjmującego lub środkowego, ale póki co nie mam na ten temat żadnych informacji.

Jakie stawiacie sobie cele na nadchodzący sezon? Chyba nie zadowolicie się jedynie utrzymaniem w I lidze?

– Zawsze trzeba sobie stawiać najwyższe cele. Postaramy się od pierwszego do ostatniego meczu wygrywać i zobaczymy co z tego wyniknie. Na pewno się nie poddamy w żadnym spotkaniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved