Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Zwycięstwo Rosji , Włochy i Niemcy w półfinałach

ME juniorek: Zwycięstwo Rosji , Włochy i Niemcy w półfinałach

fot. archiwum

W kolejnym dniu ME juniorek reprezentacja Czech łatwo pokonała rówieśniczki z Belgii 3:0, a młode Rosjanki z kolei wygrały 3:0 z Holenderkami. W drugiej grupie Włoszki pokonały 3:0 Słowaczki i zapewniły sobie grę w półfinałach.

Aby marzyć jeszcze o wywalczeniu awansu do półfinałów mistrzostw Europy, Czeszki musiały dziś pokonać rówieśniczki z Belgii. Teoretycznie wydawało się, że nasze południowe sąsiadki będą zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale siatkówka już nie raz i nie dwa pokazywała, że zdarzają się niespodzianki. Jednak tym razem takowej nie było. Czeszki wręcz zdeklasowały swoje rywalki. Belgijki tylko na początku setów starały się dotrzymać kroku przeciwniczkom, ale czym dalej w las, tym było gorzej. Scenariusz we wszystkich trzech odsłonach był niemal identyczny – Czeszki bezlitośnie wykorzystywały słabą grę rywalek i z piłki na piłkę powiększały swoją przewagę. W konsekwencji Belgijkom w żadnej z partii nie udało się „dobić" do dwudziestu oczek.

Belgia – Czechy 0:3
(18:25, 16:25, 16:25)

Składy zespołów:Belgia: Klinkenberg (7), Ruysschaert (3), van der Vonder (1), Penders (8), Coppens (1), el Housine (8), van Nimmen (libero) oraz Brugman (1), Hervent (1) i Lauwers (1)
Czechy: Teichmanova (10), Hodanova (14), Vinocourova (5), Kossanyiova (11), Vyklicka (4), Gambova (12), Dostalova (libero) oraz Smidrova

W drugim meczu tej grupy Rosjanki odniosły zwycięstwo nad Holandią 3:0. Wynik może wskazywać łatwy sukces, lecz tak nie było. W każdym z trzech setów Rosjanki musiały się mocno napracować aby odnieść końcowy sukces. Dzięki temu zwycięstwu Rosjanki przedłużyły swoje nadzieje na grę w półfinałach. O ich dalszych losach zadecyduje mecz z Czeszkami.

Rosja – Holandia 3:0
(25:23. 25:22, 25:23)

Składy zespołów:
Rosja: Manzjuk, Petrowa (14), Chodunowa (3), Safonowa (8), Ljapuszkina (4), Bawykina (11), Galejewa (libero) oraz Iwonkina (11), Jaroszik (1), Kornienko (2), komogorova i Małych (3)
Holandia: Bonsen (19), von Piekartz (4), de Vries (8), Smit (11), Belien (12), van Wijnen (3), Knip (libero) oraz Jimenez, Luijken, Molendijk, Jansen i Thijssen

W trzecim meczu tej grupy Serbki pokonały Słowenki 3:1, umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli i zapewniły sobie awans do półfinałów. Reprezentacja Słowenii tylko w pierwszym secie zdołały pokonać swoje przeciwniczki, a w pozostałych trzech musiały uznać wyższość swoich rywalek. W dniu jutrzejszym młode Słowenki zagrają z najsłabszą drużyną tej grupy Belgią.

Słowenia – Serbia 1:3
(25:22, 22:25, 10:25, 18:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy I Mistrzostw Europy Juniorek


Reprezentacja z Półwyspu Apenińskiego w łatwy sposób rozprawiła się ze swoimi rywalkami ze Słowacji 3:0. Mecz ten decydował, która z drużyn zagra w półfinałach. Słowacja jedynie w pierwszym secie spotkania postawiła większy opór i przegrała tą odsłonę w stosunku 22;25. W drugiej i trzeciej odsłonie tego spotkania dominacja Włoszek nie podlegała dyskusji i dzięki temu zwycięstwu w półfinale mistrzostw Europy juniorek zagrają one z Serbią lub Rosją.

Włochy – Słowacja 3:0
(25:22, 25: 13, 25:18)

Składy zespołów:

Włochy: Bertone (6), Pisani (9), Camera (3), Diouf (11), Bosetti (14), Scarabelli (11), Zardo (libero) oraz Lotti (2)
Słowacja: Abrahamova (2), Palgutova (2), Smatanikova, Kosova (11), Radosova (9), Kriskova (8), Nikmonova (libero) oraz Drobnakova (3) i Kosekova

W ostatnim meczu "polskiej" grupy Węgierki przegrały z Turczynkami 1:3 i podobnie jak Polski żegnają się z turniejem. Reprezentacja Turcji zagra o miejsca 5-8. Turczynki tylko w pierwszym secie musiały uznać wyższość swoich rywalek, a w pozostałych trzech rozbiły swoje rywalki.

Węgry – Turcja 1:3
(25:21, 12:25, 19:25, 17:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy II Mistrzostw Europy Juniorek

 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved