Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Biało-czerwone nie sprostały Niemkom

ME juniorek: Biało-czerwone nie sprostały Niemkom

Polskie juniorki doznały kolejnej porażki na odbywających się w Serbii mistrzostwach Europy. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego dziś uległy 1:3 Niemkom. Ta porażka sprawiła, że biało-czerwone nie mają już szans nawet na walkę o miejsca 5-8.

Od początku było wiadomo, że to spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Mocna ekipa Niemiec, która po czterech meczach zajmowała drugie miejsce w tabeli rozegrała spotkanie z piątą drużyną w tabeli – Polską Pierwszy set początkowo zapowiadał zwycięstwo naszych reprezentantek, które przez znaczną część meczu prowadziły. Niestety kilka błędów spowodowało że pierwszego seta wygrały nasze rywalki, ale rywalizacja cios za cios zakończyła się dopiero przy stanie 29:27 dla ekipy naszych zachodnich sąsiadek.

Drugiego seta dobrze rozpoczęły reprezentantki Niemiec. Jednak spotkanie szybko się wyrównało i gra toczyła się punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Niemek 16:15. Jednak z  każdym punktem gra Polek wyglądała coraz lepiej, co napawało nas optymizmem. Wyrównana partia trwała do końca drugiego seta, którego Polki wygrały 27:25.

Trzeci set to coraz lepsza gra Polek. Prowadzenie przez cały początek partii, w konsekwencji czego nasze reprezentantki schodziły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:5. Potem biało-czerwone wygrywały jeszcze 11:8, lecz Niemki zdołały zniwelować straty i wyszły na prowadzenie. Jednak to Niemki w końcówce pokazały klasę i wyszły zwycięsko z tej partii, wygrywając 22:25.

Początek kolejnego seta to doskonała gra Niemek, które prowadziły nawet 7:2. Polki wyszły na boisko lekko zdekoncentrowane, co zaprocentowało  słabszą grą. Niemki po zwycięstwie w trzeciej partii, wyszły na boisko pełne woli walki na końcowy triumf.  Rywalki narzuciły swój styl gry i nie pozwoliły nam na odrabianie strat. Po drugiej przerwie technicznej Polki powoli zaczęły odrabiać punkty, lecz na zwycięstwo w czwartym secie było już za późno. Nasze zachodnie sąsiadki wygrały tego seta z biało-czerwonymi  25:17 i całe spotkanie 3:1.

Gra naszych zawodniczek pozostawiała wiele do życzenia. Mecz z Niemkami pokazał jednak, że nasze młode reprezentantki stać na walkę. Niestety nie wystarczyło to do okazania wyższości nad rywalkami z za zachodniej granicy. Porażka podopiecznych Zbigniewa Krzyżanowskiego sprawiła, że biało-czerwone pożegnały się z mistrzostwami Europy juniorek, zajmując piąte miejsce w tabeli grupy drugiej.

Polska – Niemcy 1:3
(27:29, 27:25, 22:25, 15:25)