Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Prielożny: Tych dwóch ekip nie można porównywać

Igor Prielożny: Tych dwóch ekip nie można porównywać

fot. archiwum

- W Jastrzębiu bardzo dużo się zmieniło na lepsze. Klub jest o wiele bardziej profesjonalny. Warunki do pracy są o dużo lepsze, niż na początku mojej trenerskiej kariery w Polsce - mówi trener Igor Prielożny, który zdobył już z Jastrzębskim Węglem tytuł mistrzowski.

Podczas poprzedniego pobytu w Jastrzębiu słowacki szkoleniowiec wraz z drużyną zdobył złoty medal mistrzostw Polski. – Doskonale wiem, że właśnie tak mnie kojarzą kibice. Jest mi to bardzo często przypominane. Jestem jednak przekonany, że my jako drużyna zrobimy wszystko, by na koniec sezonu było najlepiej jak tylko może być. Bardzo ciężko na to pracujemy, trudno jednak wyrokować jaki będzie wynik – mówi Igor Prielożny.

Słowacki szkoleniowiec nie ukrywa, że od czasu jego ostatniej obecności w Jastrzębiu zmieniła się nie tylko drużyna i klub, ale także polska liga. – Przez te kilka lat zmieniła się cała siatkówka. Tych dwóch ekip nie można porównać. Mogę wymienić jedynie jedną zasadniczą różnicę pomiędzy mistrzowskim zespołem z 2004 roku i obecną ekipą. To wiek siatkarzy. Wśród szóstkowych zawodników złotej drużyny większość stanowili trzydziestolatkowie. Zatem byli to siatkarze bardzo doświadczeni. Nie musiałem im nic tłumaczyć, a oni i tak wiedzieli o co chodzi. Obecna ekipa jest bardzo młoda – twierdzi trener jastrzębian. – Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie, bo Jastrzębski Węgiel w nadchodzącym sezonie to będzie praktycznie nową drużyną. Mamy nowych przyjmujących, po jednym nowym atakującym i rozgrywającym, także w formacji środkowych zaszły ogromne zmiany. Spróbujemy ligę rozpocząć najlepiej jak to możliwe, by jak najwcześniej "załapać" się do szóstki. Nie będzie to zadanie łatwe dla wszystkich drużyn, które mają w składach reprezentantów krajów walczących w MŚ we Włoszech. Ci zawodnicy nie będą przecież brali udziału w przygotowaniach swoich klubów do rozgrywek. Z mistrzostw świata jedni wrócą przemęczeni, inni z kontuzjami, a jeszcze inni przepełnieni radością lub smutkiem. To nie jest łatwa sytuacja.

Jastrzębianie do tej pory rozegrali kilka spotkań kontrolnych, między innymi z rosyjskim zespołem z Jarosławia. – Te kilka spotkań to stanowczo za mało. Szczególnie jeśli chodzi o taktykę całej drużyny. Natomiast indywidualnie to dla tych zawodników nabieranie niezbędnego do walki w PlusLidze doświadczenia. Dla szkoleniowca zaś do okazja do przyjrzenia się zawodnikowi, czego brakuje mu najbardziej podczas rywalizacji na parkiecie. Można wtedy popracować więcej nad tymi elementami. Chodzi tu głównie o elementy techniczne. Chcielibyśmy, by kilku nowych zawodników znalazło się w pierwszej szóstce zespołu już od początku rozgrywek. Właśnie temu będą służyć nasze przygotowania. Zawodnikom stwarzamy optymalne warunki, a oni to muszą wykorzystać. Bardzo dużo pracujemy nad techniką indywidualną oraz kondycją. Zawodnicy, których mam teraz do dyspozycji muszą wytrzymać większe obciążenia na początku sezonu, oraz w trakcie jego trwania.Cały wywiad Marka Knopika w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved