Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bydgoszczanki powoli będą się rozkręcać

Bydgoszczanki powoli będą się rozkręcać

fot. archiwum

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz powoli zaczynają przygotowania do nowego sezonu. Podopieczne Piotra Makowskiego nie mają się co spieszyć, bowiem PlusLiga Kobiet „ruszy" dopiero po mistrzostwach świata, czyli na początku grudnia.

W miniony weekend bydgoszczanki zagrały sparingowe spotkanie z zespołem z Muroweanej Gośliny. Lepsze okazały się siatkarki I-ligowego beniaminka, ale nie ma w tym nic dziwnego, bowiem I liga rusza już pod koniec września, więc podopieczne Jacka Skroka muszą już być w dobrej dyspozycji, a Centrostal dopiero zaczyna przygotowania do nowego sezonu. – To było spotkanie z okazji otwarcia hali. Pojechaliśmy tam kurtuazyjnie. W sumie w sali byliśmy do tej pory raz czy dwa. Jest jeszcze mnóstwo czasu do rozpoczęcia ligi i trzeba rozsądnie rozplanować przygotowania – tłumaczy na łamach Gazety Wyborczej opiekun Centrostalu, Piotr Makowski, Teraz jest czas na uzupełnienie indywidualnych braków technicznych. Temu poświęcamy wiele uwagi. Poszczególne zawodniczki wiedzą, na czym mają skupić swoją uwagę – dodaje szkoleniowiec.

W międzysezonowej przerwie team Piotra Makowskiego zasiliło kilka nowych zawodniczek. Zdecydowanie najpóźniej do drużyny dołączy Nellie Spicer, która przygotowuje się wraz z ekipą USA do mistrzostw świata. Być może amerykańska rozgrywająca nie pojedzie na „mundial", ale i tak do Bydgoszczy przyjedzie dość późno. Jana Sawoczkina już trenuje z Centrostalem, zaś Charlotte Leys do miasta nad Brdą zawita za dwa tygodnie.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved