Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Arkadiusz Terlecki: Każdy może coś dobrego wnieść

Arkadiusz Terlecki: Każdy może coś dobrego wnieść

fot. archiwum

- Będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo, chcemy ugrać jak najwięcej. Celem jest czwórka, ale jak będzie to zobaczymy - mówi środkowy Jadaru Radom, Arkadiusz Terlecki. - Mamy wyjątkową atmosferę i dawno takiej nie miałem w drużynie.

Nowy sezon, całkiem nowa drużyna. Z poprzedniej pierwszej szóstki zostałeś tylko ty i Adrian Stańczak. Jakie przede wszystkim różnice dostrzegasz?

Arkadiusz Terlecki:Przede wszystkim niższa liga. Na razie nie ma co patrzeć, dopiero chwilę tak na poważnie ćwiczymy z piłkami, ale należy pochwalić to co do tej pory udało nam się zbudować. Wydaje mi się, że już w tym momencie drużyna bardzo dobrze się rozumie, oby to miało przełożenie w kolejnych miesiącach na wyniki spotkań ligowych. Moje pierwsze odczucie jest takie, że mamy tutaj wyjątkową atmosferę i dawno takiej nie miałem w drużynie.

Liga rusza za miesiąc. Jaki jest wasz cel minimum?My osobiście sobie nic nie zakładamy. Będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo, chcemy ugrać jak najwięcej. Od założeń są prezesi i dyrektorzy. Słyszałem, że celem jest czwórka, ale jak będzie to zobaczymy. Myślę, że jak nie będziemy w tej czwórce to może być pewien niedosyt i jakaś tam mała porażka, ale to wszystko zweryfikuje oczywiście liga.

Myślisz, że przy korzystnym układzie możliwy jest nawet awans do PlusLigi?

Wszystko jest możliwe, można i spaść z ligi z taką ekipą, ale bądźmy dobrej myśli, tak źle nie będzie.

Turniej o Puchar Prezesa Jadaru był jedynie okazją do zaprezentowania się kibicom czy ciągle się jeszcze zgrywacie?

Nie sądzę, że jesteśmy już dostatecznie zgrani, choć może na pierwszy rzut oka to dobrze wygląda. Był to jednak, jakby nie było, dopiero nasz trzeci oficjalny sparing, a jak wiemy to przed sezonem takich spotkań trzeba zagrać co najmniej 10. To jest absolutne minimum, żeby można mówić o jakimś tam zgraniu. Poczekajmy, mam nadzieję, że będzie to jeszcze lepiej wyglądało z punktu widzenia trenera i zawodników.

Jak myślisz, który z nowych zawodników wniesie najwięcej do gry?

Myślę, że każdy po trochu może coś dobrego wnieść. Nie chciałbym nikogo ani wyróżniać w tym momencie, ani odsuwać nikogo na bok. Myślę, że każdy może coś wnieść, nawet ci zawodnicy, którzy byli w klubie w tamtym sezonie, ale nie grali za dużo.

Rozmawiał Mikołaj Dymek – RadomSport.pl

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved