Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kazimierz Pietrzyk: Interesuje nas medal zdobyty w finale

Kazimierz Pietrzyk: Interesuje nas medal zdobyty w finale

fot. archiwum

- Interesuje nas medal, najlepiej zdobyty w finale - prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wysoko stawia poprzeczkę zawodnikom w nadchodzącym sezonie. - Inaczej być nie może, inaczej w ogóle nie wypada mówić - twierdzi Kazimierz Pietrzyk.

Nie mogło być inaczej, kiedy kędzierzyńska drużyna siatkarska ma w swoim składzie sześciu zawodników kadry, z czego czterech powołanych zostało na mistrzostwa świata we Włoszech. – Teraz pewnie trenerowi Andrzejowi Kubackiemu, który został w klubie z sześcioma zawodnikami, może być trochę trudno prowadzić treningi, ale myślę, że da radę to odpowiednio poskładać. Trzeba pamiętać także o tym, że do ZAKSY przychodzą doświadczeni siatkarze, którzy umieją sobie poradzić z takimi sytuacjami i w ostatecznym rozrachunku wniosą do klubu wiele wartości. Reasumując, widzę w tym więcej korzyści niż negatywów – twierdzi na łamach Gazety Wyborczej Wojciech Drzyzga.

O planach na najbliższy sezon dość śmiało wypowiada się prezes kędzierzyńskiej ZAKSY, Kazimierz Pietrzyk.Na pewno będziemy zaliczania do grona faworytów tych rozgrywek. Na pewno interesuje nas tylko medal. Inaczej być nie może, inaczej w ogóle nie wypada mówić. Najlepiej byłoby, gdyby to był medal w finale – zaznacza sternik ZAKSY. Kazimierz Pietrzyk nie ma wątpliwości, że rozgrywki w tym sezonie będą niezwykle ciekawe. – Warszawa, która spadła i odkupiła miejsce od Radomia tez zbudowała pakę, w której będzie paru ciekawych obcokrajowców. Myśli o szóstce, podobnie jak wszystkie zespoły. Będzie bardzo ciekawy i wyrównany poziom – dodaje na antenie Radia Park.

Niedawno pojawiły się obawy, że ZAKSA może stracić szansę gry w PlusLidze, jednak prezes klubu kwestię licencji tłumaczy krótko: – To było zwykłe nieporozumienie. Kompetencyjne, takie formalne nieporozumienie. Oczywiście miałem rację co do tego, że nie będziemy mieli problemów i nie mamy. Zrobiliśmy co trzeba i sprawa nie jest warta dalszego komentarza – uważa Pietrzyk. PlusLiga rusza 23 października. Na tydzień przed inauguracją sezonu siatkarzy ZAKSY sprawdzą się podczas charytatywnego turnieju w Oleśnicy.źródło: gazeta.pl, inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved