Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Katarzyna Skowrońska- Dolata: Jest mi bardzo przykro

Katarzyna Skowrońska- Dolata: Jest mi bardzo przykro

fot. archiwum

Brak Katarzyny Skowrońskiej- Dolaty w czternastce powołanych na Mistrzostwa Świata siatkarek to z pewnością spore zaskoczenie. Okazuje się, że decyzja ta była niespodzianką nie tylko dla kibiców, ale i samej zawodniczki.

– Jestem zaskoczona, że sprawy przyjęły taki obrót. Ale to trener podejmuje decyzje, a ja muszę się podporządkować. Jest mi jednak bardzo przykro- komentuje sytuację Skowrońska w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Główną przyczyną braku powołania do reprezentacji narodowej są zazwyczaj kontuzje lub słaba dyspozycja. Wydaje się, że w przypadku Katarzyny Skowrońskiej- Dolaty zaważyło właśnie to drugie. Mimo iż siatkarka zdaje sobie sprawę, że na boisku w ostatnim czasie nie zaprezentowała stu procent swoich siatkarskich umiejętności, ma żal, gdyż – jak twierdzi – na treningach dawała z siebie wszystko.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że podczas Grand Prix nie byłam w dobrej dyspozycji. Grałam poniżej możliwości i oczekiwań. Ale do mistrzostw świata zostało jeszcze dużo czasu. Jestem przekonana, że przy dobrym, ciężkim treningu doszłabym do dyspozycji na mundial. Nikt nie może zarzucić mi braku zaangażowania i chęci. Sama zapłaciłam sobie 6000 euro za ubezpieczenie, ciężko pracowałam na treningach – czytamy w Przeglądzie Sportowym.I chociaż Jerzy Matlak, szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Polski zapowiada, że rozstania z kadrą nie są trwałe a szansa na powrót w biało- czerwone szeregi istnieje, siatkarka straciła już wiarę w wyjazd na mistrzostwa. – Wygląda na to, że w tym roku reprezentację mam już z głowy. Muszę wrócić do klubu i budować formę na ligę. Nie tak miało to wyglądać – mówi Skowrońska dla Przeglądu Sportowego.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved