Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Grabowski: Cieszymy się, że Maja i Asia dostały szansę

Jacek Grabowski: Cieszymy się, że Maja i Asia dostały szansę

fot. archiwum

Maja Tokarska i Joanna Wołosz to dwie siatkarki wrocławskiej Gwardii, które przygotowują się z reprezentacją do mistrzostw świata. W klubie cieszą się, że ich zawodniczki zostały zauważone, mimo możliwych kłopotów z przygotowaniami do ligi.

Zarówno Maja, jak i Asia to dziewczyny bardzo perspektywiczne i w przyszłości będą na pewno stanowiły o sile polskiej siatkówki. W Japonii mogłyby zbierać potrzebne doświadczenie, które potem pomogłoby im w dalszej karierze – twierdzi Grabowski mówi prezes Impel Gwardii Jacek Grabowski.

Dla wielu obserwatorów powołanie młodej Joanny Wołosz na tym etapie przygotowań jest spora niespodzianką. Czy młoda wrocławianka ma szansę zastąpić na mistrzostwach świata Katarzynę Skorupę? – Dla mnie powołanie Asi nie jest niespodzianką, bo mieliśmy sygnały, że tak może się zdarzyć. Trener Matlak potrzebował alternatywny dla Mileny Sadurek, a Kasia Skorupa narzekała ostatnio na kłopoty zdrowotne. Cieszymy się, że selekcjoner dostrzegł naszą rozgrywającą, która ma dopiero 20 lat i jest jeszcze bardzo młoda – dodaje Jacek Grabowski.

Powołanie dwóch zawodniczek na zgrupowanie reprezentacji jest pewnym problemem dla trenera Rafała Błaszczyka. Zwłaszcza, gdy jedną z nich jest rozgrywająca. W ekipie, która będzie przygotowywać się do nowego sezonu PlusLigi zostaje tylko jedna rozgrywająca – Ewa Matyjaszek. – Oczywiście najbardziej komfortowo byłoby, gdyby w przygotowaniach uczestniczyły i Asia, i Ewa. W takiej sytuacji jak my jest jednak wiele klubów, więc nie ma na co narzekać. Podczas nieobecności Wołosz Matyjaszek będzie miała po prostu więcej okazji do pokazania się. Dla drużyny może to przynieść sporo korzyści – podkreśla prezes klubu, i dodaje: – Jeśli tylko dziewczyny wrócą z mistrzostw bez urazów, to reprezentacja w niczym nam nie przeszkodzi. Występy w niej mogą wręcz pomóc dziewczynom, które na pewno będą w dobrej dyspozycji.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved