Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Jestem zadowolony

Daniel Castellani: Jestem zadowolony

fot. archiwum

Reprezentacja polskich siatkarzy ma za sobą kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego rozegrali od piątku do niedzieli w Kurytybie trzy mecze z mistrzem świata Brazylią.

Jestem zadowolony z pobytu i z tego co zrobili zawodnicy w czasie treningów i gier. Rywalizacja z najlepszymi w świecie była korzystna. Pierwszy mecz był bardziej wyrównany niż sugerowałby suchy wynik. Rezultat 3:0 dla Brazylii nie oddaje tego co działo się na boisku. Nasi zawodnicy walczyli jak równy z równym z utytułowanym rywalem. W drugim spotkaniu skorzystałem w głównej mierze ze zmienników i przewaga rywali była duża – powiedział trener reprezentacji Polski Daniel Castellani.

Niedzielne spotkanie Brazylijczycy wygrali 3:2, a tie break zakończył się rezultatem 15:13. – Jestem bardzo zadowolony z gry mojego zespołu w tym meczu. Walka toczyła się na najwyższym poziomie, a końcowy wynik był sprawą otwartą. Bardzo poprawiliśmy naszą grę – podkreślił trener Castellani.

Po niedzielnym meczu polski szkoleniowiec ogłosił skład 14-osobowej reprezentacji kraju na mistrzostwa świata we Włoszech. Biało-czerwoni będą tam bronić srebrnego medalu. Do Italii nie polecą Daniel Pliński i Jakub Jarosz. Obaj grali w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, gdzie Polska zdobyła złoty medal.Daniel Pliński był w ostatnich w ostatnich latach bardzo ważnym graczem reprezentacji Polski. Jego umiejętności przydawały się w ważnych momentach. Jest mi przykro, że nie będzie tego zawodnika w kadrze na mistrzostwa świata. Jego kontuzję można byłoby jeszcze wyleczyć do rozpoczęcia gier, ale zabrakłoby czasu na rehabilitację. Robiliśmy wszystko, żeby doprowadzić Daniela Plińskiego do pełnej sprawności – powiedział Daniel Castellani.

Na pozycji atakującego zagrają Mariusz Wlazły i Piotr Gruszka. – Jakub Jarosz zrobił w ostatnim okresie ogromny postęp. Był zawodnikiem, który bardzo dużo pracował. Na pewno wysiłek jaki włożył na zgrupowaniach przyda się reprezentacji w następnych ważnych turniejach. Zaangażowanie Jakuba Jarosza w kadrze będzie procentowało. Decydując się na Mariusza Wlazłego i Piotra Gruszkę braliśmy pod uwagę ich doświadczenie – podkreślił Daniel Castellani.

Przypominamy raz jeszcze skład 14-osobowej reprezentacji Polski na mistrzostwa świata: rozgrywający – Paweł Zagumny, Grzegorz Łomacz; atakujący – Piotr Gruszka, Mariusz Wlazły; środkowi – Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Patryk Czarnowski; przyjmujący – Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak; libero – Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek.

Zbiórka w Spale została wyznaczona na 10 września na 22.00. Czternastu zawodników powołanych do kadry na mistrzostwa świata pozostanie w miejscowym ośrodku do chwili odlotu do Włoch. 17 września do Spały przyjadą siatkarze kubańscy i obie kadry będą wspólnie trenować.

*Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk (PZPS)

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved