Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wang zrezygnował z prowadzenia kadry Chin

Wang zrezygnował z prowadzenia kadry Chin

fot. archiwum

Wang Baoquan zrezygnował z funkcji trenera kobiecej reprezentacji Chin. Szkoleniowca do podjęcia tej decyzji zmusiły kłopoty zdrowotne, które ujawniły się po odbywającym się w chińskim Ningbo turnieju finałowym World Grand Prix.

Zrezygnowałem z powodu złego stanu zdrowia – możemy przeczytać w liście, w którym podaje powody swojej decyzji.

Po Final Six WGP, gdzie Chinki uplasowały się na czwartej pozycji, trener reprezentacji znalazł się w szpitalu. Jego podopieczne pozostały pod opieką asystenta, Yu Juemina, który zajął się przygotowaniami zespołu do Pucharu Azji. – Yu będzie trenerem kadry do momentu znalezienia nowego szkoleniowca – stwierdził wiceprezydent chińskiej federacji.

Podobne kłopoty spotkały trenera już w 2001 roku, kiedy był asystentem  pierwszego szkoleniowca. Teraz, kiedy w marcu objął reprezentację, znów zmuszony został do rezygnacji. – Byłem pod wielką presją jaką jest prowadzenie kadry narodowej. Miałem kłopoty ze spaniem i jedzeniem, czułem się zmęczony. Mój lekarz stwierdził, że wcześniejsze dolegliwości mogą powrócić po raz kolejny, dlatego nie jestem w stanie być trenerem kadry – stwierdził Wang Baoquan.Federacja zapowiada jak najszybsze zatrudnienie nowego trenera, tak aby zdążył on przygotować reprezentację do październikowych mistrzostw świata.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved