Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Suwałki najlepszy w Hajnówce

Ślepsk Suwałki najlepszy w Hajnówce

Siatkarze Ślepska Suwałki emocjonującym, pięciosetowym wygranym pojedynkiem z Avią Świdnik przypieczętowali zwycięstwo w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka. Świdniczanie uplasowali się na drugiej pozycji.

Zdobycie (…) pucharu jest miłe, ale to nie to jest teraz najważniejsze – podsumował występ swoich podopiecznych w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej trener Ślepska Adam Aleksandrowicz. Najważniejsza w tym momencie jest gra i tu trzeba przyznać, że wyglądała ona gorzej, niż wskazywałyby na to wyniki.

Pierwszy dzień turnieju przebiegał po myśli suwalskiego szkoleniowca. Ekipa Ślepska oddała tylko jednego seta Pronarowi Parkiet Hajnówka, a także stoczyła zwycięską, choć niespodziewanie ciężką, trzysetową walkę, z II-ligowym Camperem Wyszków.

Ekipa z Wyszkowa z przyjemnością mieszała szyki faworytom z I ligi i postawiła twarde warunki również Avii Świdnik. Po pierwszej partii, wygranej przez świdniczan, kolejne dwa sety padły łupem zespołu Campera (25:23, 25:22). W czwartej odsłonie zespoły toczyły pasjonującą walkę, jednak w walce na przewagi lepsza okazała się Avia. Siatkarzom z Wyszkowa nie starczyło już sił na stawianie oporu w tie-breaku (10:15).

Pronar Parkiet – Avia 1:3

W niedzielę w konfrontacji o pierwsze miejsce zmierzyły się ekipy z I ligi. Avia prowadziła już 2:0 i w trzeciej partii bliska była ostatecznego zwycięstwa. Jednak w końcówce trzeciego seta gospodarze złapali właściwy rytm gry. – Wtedy w końcu zaczął funkcjonować w naszym zespole blok. To w pewnym sensie pozwoliło nam się przełamać i drużyna zmieniła się nie do poznania. Na pewno plusem jest to, że zespół zdołał się podnieść w trudnym momencie, ale też dużym minusem jest to, że tak słabo rozpoczęliśmy mecz – skomentował trener Aleksandrowicz. Suwalczanie zdołali rozstrzygnąć trzeci akt na swą korzyść, a w pozostałych dwóch odsłonach grali pierwsze skrzypce (25:17, 15:10).

W meczu o trzecie miejsce Camper Wyszków pokonał w czterech setach ekipę z Hajnówki. Gospodarze turnieju nie zaprezentowali się najlepiej. Nie odnieśli żadnego zwycięstwa, ugrali tylko trzy sety.