Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Orzeł Elbląg wygrywa w Ostrołęce

Orzeł Elbląg wygrywa w Ostrołęce

W dniach 3-5 września w Ostrołęce odbył się towarzyski turniej kobiet o Puchar Dyrektora MOSiR. Zwycięsko z rywalizacji  wyszły siatkarki Orła Elbląg, które wygrywały wszystkie spotkania i straciły tylko dwa sety.

W pierwszym dniu turnieju zostały zaplanowane dwa spotkania. Pierwsze na parkiet wybiegły gospodynie oraz zawodniczki Jokera Świecie. Ku rozczarowaniu miejscowych kibiców mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Jokera, który od samego początku narzucił swój styl gry i pozwolił rywalką na wyjście z „20" tylko w pierwszym secie. Drugi mecz dostarczył wiele emocji. Po zaciętym spotkaniu to zawodniczki Czarnych Słupsk mogły świętować zwycięstwo 3:2 nad Zawiszą Sulechów.

Drugi dzień rozpoczął mecz Zawiszy z Orłem Elbląg. Dość niespodziewanie zespół z Sulechowa nie zdołał ugrać nawet seta i musiał przełknąć gorycz kolejnej porażki. W sobotę przed południem gospodynie wreszcie wygrały mecz pokonując Czarnych Słupsk również bez straty seta. Wieczorem nastąpiło wznowienie turnieju. Joker Świecie odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem nad ekipą ze Słupska. Mecz gospodyń z Zawiszą zakończył się rezultatem 3:0 dla Sulechowianek Z kolejnego triumfu mogły również cieszyć się zawodniczki Orła, które bez problemu pokonały Siatkarki ze Świecia.

Ostatni dzień turnieju przyniósł zwycięstwo Jokera i Orła co przypieczętowało wygraniem turnieju przez zespół z Elbląga.

Wszystkie ekipy obecnie przygotowują się do startu rozgrywek drugoligowych. Zaskoczeniem może być postawa Zawiszy Sulechów, która pomimo wcześniejszych zapowiedzi wygrała tylko jedno spotkanie.