Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra

Michał Dębiec: Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra

fot. archiwum

Michał Dębiec, nowy libero AZS-u Częstochowa, po treningach z kadrą B dołączył do nowych kolegów i rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu. - Treningi z trenerem Kowalem na pewno przyniosą korzyści w trakcie gier klubowych - mówi libero.

Po występach w Bydgoszczy będziemy mogli oglądać Pana w Częstochowie. Jak czuje się pan po treningach z nowymi kolegami?

Michał Dębiec: Trenuję w Częstochowie dopiero tydzień. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Na treningach skupiamy się, jak na razie, na ćwiczeniach siłowych, więc jest ciężko.

Co zdecydowało o wyborze właśnie drużyny Marka Kardosa? Miał pan oferty z innych drużyn?– O tym, że będę grał w AZS-ie zdecydowała konkretna propozycja i rozmowy z zarządem klubu. Oferty z innych klubów nie były aż tak przekonywujące, jak ta z Częstochowy. W momencie, gdy dogadaliśmy wszystkie szczegóły nie wahałem się nawet minuty i szybko podjąłem decyzję.

Marek Kardos dopiero rozpoczyna trenerską karierę. Co może powiedzieć pan o nim, jako o trenerze?

– Trener Kardos był bardzo dobrym i doświadczonym zawodnikiem. Ma ogromną wiedzę na temat sportu i jestem przekonany, że to wszystko zaprocentuje i poradzi sobie jako szkoleniowiec.

Akademicy z Częstochowy to połączenie młodzieńczej fantazji z doświadczeniem. Czego można oczekiwać po tak wybuchowej mieszance?

– Faktycznie jest kilku bardzo doświadczonych i kilku młodszych, lecz utalentowanych zawodników. Czego można po tym oczekiwać zobaczymy w czasie meczy. Boisko wszystko zweryfikuje. Wierzę, że będzie dobrze.

W nadchodzącym sezonie stosowany będzie nowy system rozgrywek. Co pan o nim sądzi?

Ciężko jest cokolwiek powiedzieć o nowym systemie. Na pewno będzie bardzo ciężko. Na ogólna ocenę trzeba poczekać do czasu, kiedy ruszy liga. Po rozegranych kilku kolejkach będzie można powiedzieć coś więcej.

Występy w kadrze B to na pewno bardzo cenne doświadczenie.

– Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w zgrupowaniu kadry. Treningi z trenerem Kowalem na pewno przyniosą korzyści w trakcie gier klubowych.

Przed nami mistrzostwa świata. Kto jest pańskim faworytem?

– Wierzę w naszych chłopaków.

Dziękuję bardzo. Życzę dużo zdrowia.

– Dziękuję .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved