Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębskie kłopoty ze środkiem

Jastrzębskie kłopoty ze środkiem

fot. archiwum

O konieczności sprowadzenia piątego środkowego do Jastrzębskiego Węgla, włodarze klubu mówili już w momencie ogłaszania składu. Coraz odważniej przymierza się do zespołu gracza zza granicy, co jednak może sprawić kłopoty szkoleniowcowi.

Ryan Millar, Nikolaos Smaragdis, Marc-Anthony Honore, Delano Thomas oraz znany z AZS-u Olsztyn Marcelo Hargreaves. Ci właśnie siatkarze przymierzani są do roli piątego środkowego Jastrzębskiego Węgla. W razie sprawdzenie się którejś z tych propozycji, trener Prielożny może narzekać na kłopot bogactwa zagranicznych zawodników w klubie. Będzie to istotne w przypadku krajowych rozgrywek, gdzie obowiązuje limit siatkarzy spoza kraju, którzy w danym momencie mogą znajdować się na boisku. – Polscy środkowi albo są za drodzy, albo za mało jest tych na wysokim poziomie – ocenia trener Prielożny.

Zagraniczny środkowy zwiększy rywalizacje na przyjęciu, gdzie w ubiegłym sezonie występowało dwóch zagranicznych siatkarzy. Teraz również Jastrzębski Węgiel posiada dwóch przyjmujących zza granicy, ale jeden z pary Bejnamin Hardy, Lukas Divis będzie musiał pozostać w kwadracie dla rezerwowych. Drugim przyjmującym w wyjściowej szóstce będzie bowiem Polak. W Jastrzębiu jest bowiem dwóch zagranicznych atakujących: Mitja Gasparini i Igor Yudin.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved