Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięstwo nad Brazylią było blisko

Zwycięstwo nad Brazylią było blisko

Do trzech razy sztuka... Niestety nie dla reprezentacji Polski. W trzecim meczu sparingowym z "Canarinhos" biało-czerwoni tym razem, po  ciężkiej walce, ulegli 2:3. Polacy udanie rozpoczęli tie-breaka, jednak końcówka należała już do Brazylijczyków.

W trzecim spotkaniu kontrolnym z reprezentacją Brazylii Polacy zaprezentowali się o wiele lepiej i byli o krok od zwycięstwa nad ekipą mistrzów świata. Brazylijczycy zagrali w najsilniejszym ustawieniu, z Gibą, Dante i Rodrigão. Bruno rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a w jego miejsce pojawił się Marlon. Leandro Vissotto , który spisywał się poniżej oczekiwań, został zastąpiony przez Theo. Pierwszy set padł łupem biało-czerwonych, którzy pewnie pokonali gospodarzy (19:25). Brazylijczycy mieli znaczne problemy w przyjęciu, ale powrócili do dobrej dyspozycji w drugiej partii.

Następnie w kolejnej odsłonie na parkiecie pojawił się Bruno, a jego zespół pewnie zrewanżował się ekipie gości za porażkę w secie otwarcia (25:19). Najwięcej emocji dostarczyła trzecia partia. Polacy byli o krok od zwycięstwa, ale gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania i w końcu objąć prowadzenie. Bruno błysnął asem serwisowym, a ostatni punkt w tej partii zdobył blokiem Giba (29:27).

W czwartej partii ponownie górą byli biało-czerwoni, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Set zakończył się asem serwisowym dla Polski (20:25), a Brazylijczycy ponownie mieli problemy z przyjęciem. Piąty set był najbardziej wyrównaną partią niedzielnego sparingu. Obie ekipy grały punkt za punkt, i zaledwie jeden moment dekoncentracji przyczynił się do zwycięstwa gospodarzy (15:13).
Oba zespoły zagrały naprawdę dobre spotkanie, z pewnością zarówno Bernardo Rezende, jak i Daniel Castellani zgromadzili dzięki cyklowi spotkań swoich podopiecznych wystarczająco informacji, by dokonać ostatecznych rozstrzygnięć personalnych przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata.

Brazylia – Polska 3:2
(19:25, 25:19, 29:27, 20:25, 15:13)

Brazylia: Marlon, Vissotto, Giba, Dante, Rodrigao, Lucas, Alan (libero) oraz Bruno, Theo.

Polska: Zagumny, Wlazły, Kurek, Bąkiewicz, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Bartman, Ruciak, Gruszka i Łomacz.