Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki Silesii Volley triumfują w mysłowickim turnieju

Siatkarki Silesii Volley triumfują w mysłowickim turnieju

Początki rozgrywek ligowych na etapie I i II ligi startują 25 września. Większość zespołów ma już za sobą obozy przygotowawcze wracając do treningów na własnych parkietach. Jednym z ostatnich sprawdzianów dla zawodniczek był turniej rozgrywany w Mysłowicach.

Chęć uczestnictwa w turnieju zgłosiły kluby I i II ligi, na ostatecznej liście zespołów znalazły się: Silesia Volley I, Silesia Volley II, TS Wisła AGH Kraków, SMS PZPS II Sosnowiec, MCKiS Jaworzno, i UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice.

Sobotnią rywalizację otworzyło spotkanie między zespołami Silesia Volley I i UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice. W meczu dość szybko przewagę wypracowały zawodniczki Silesii Volley wygrywając cały mecz w trzech setach. Swoją dobra passę zespół Silesii kontynuował w meczu kolejnym, nie tracąc nawet seta w rywalizacji z siatkarkami SMS-u PZPS II Sosnowiec. O miejscu drugim w grupie decydować miała rywalizacja zespołów UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice i SMS-u PZPS II Sosnowiec. Ostatecznie spotkanie na swoją korzyć rozstrzygnęły katowiczanki zajmując drugie miejsce w grupie, na tym etapie rozgrywek.

W drugiej grupie spotkały się drużyny Silesia Volley II, MCKiS Jaworzno i TS Wisła AGH Kraków. Zdecydowanie najsłabiej w tej konfrontacji wypadły siatkarki z Jaworzna, przegrywając swoje spotkania w wymiarze 0:3. Zdecydowanie najlepszym zespołem w bezpośredniej konfrontacji był TS Wisła AGH Kraków. Krakowianki najpierw bez większy trudności 3:0 pokonały zespół z Jaworzna a następnie nie pozwoliły ugrać nawet seta Silesii Volley II.

Mecze decydujące o ostatecznej klasyfikacji były już bardziej wyrównane. Już początek niedzielnych zmagań przyniósł zgromadzonym w Mysłowicach sympatykom siatkówki sporo emocji. W pięciosetowym spotkaniu pomiędzy SMS-em PZPS II Sosnowiec i MCKiS Jaworzno lepsze okazały się zawodniczki z Sosnowca. Kontynuacją zaciętych rywalizacji był również mecz kolejny, w którym katowiczanki 2:3 pokonały drugi zespół Silesii Volley. Na zakończenie turnieju TS Wisła AGH Kraków przegrała 1:3 z Silesia Volley I. Korzystne rezultaty poszczególnych spotkań pozwoliły na uzyskanie 1. miejsca siatkarkom Silesia Volley I.

MVP turnieju została wybrana Magdalena Olszówka (Silesia Volley).