Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME 2011 mężczyzn: Turcy pokonali reprezentację Grecji

Kwal. do ME 2011 mężczyzn: Turcy pokonali reprezentację Grecji

W pierwszym meczu III rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy 2011 reprezentacja Turcji pokonała siatkarzy greckich. Grecy zdołali rozstrzygnąć na swą korzyść jedynie pierwszego seta, w pozostałych trzech warunki dyktował zespół turecki.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Turcja, która szybko wypracowała kilkupunktową przewagę. Jednak siatkarze greccy nie zamierzali poddawać się na starcie i zdołali uzyskać wyrównanie 7:7. Rozpoczęła się walka punkt za punkt, „urozmaicona" licznymi błędami obu zespołów. Przy stanie 14:13 inicjatywę przejęła reprezentacja znad Bosforu i do drugiej przerwy technicznej zdążyła odskoczyć na trzy punkty (16:13). Silna, sprawiająca mnóstwo kłopotu rywalom zagrywka oraz skuteczna gra na kontrze pomogły Turkom systematycznie zwiększać dystans. Ostatecznie pierwsza odsłona spotkania zakończy al się zwycięstwem Turcji 25:19.

Na początku drugiej partii mocny cios otrzymali Grecy – rywale, wykorzystując ich słabość w przyjęciu, błyskawicznie wyszli na prowadzenie 5:1. Liczne błędy greckiej drużyny wydatnie pomagały Turcji budować bezpieczną przewagę (8:2, 11:4, 16:9). Zwycięstwo 25:16 przypieczętował grecki środkowy Mitar Tzourits, atakując z krótkiej w aut.

W trzecim akcie od pierwszego gwizdka zawrzała walka punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsza była reprezentacja Grecji (8:7). Ekipa Gordona Mayfortha z akcji na akcję grała coraz lepiej i do drugiej przerwy technicznej zdążyła wypracować trzypunktową przewagę (16:13). Już do końca seta Grecy, wspomagani przez pomyłki przeciwników, spokojnie kontrolowali przebieg gry, czego efektem było zwycięstwo 25:23.

W czwartej partii Turcy mocno rozdrażnieni niespodziewaną porażką grali „koncertowo". Greccy siatkarze byli bezradni wobec tureckiej zagrywki, ponadto w żaden sposób nie mogli przebić się przez szczelny blok. Na pierwszej przerwie technicznej Turcja prowadziła już 8:3. Skuteczna gra na kontrze pomogła Turcji zwiększyć przewagę do dziewięciu oczek (16:7). Całkowicie rozbita, nie mający nic do powiedzenia w tym secie, grecka drużyna musiała pogodzić się z porażką do 13.

Turcja – Grecja 3:1
(25:19, 25:16, 23:25, 25:13)

Turcja: Pezuk (6), Tanik (10), Coskun (25), Subasi (14), Kiyak (2), Batur (5), Kilic (libero) oraz Keskin (3) i Kirici
Grecja: Tzourtis (19), Petreas (6), Prousalis (1), Andreadis (1), Lappas (8), Fragkos (2), Stefanou (libero) oraz Armenakis, Terzis, Karipidis (3), Kanellos (2) i Papadimitriou