Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jadar zwycięża w turnieju towarzyskim w Radomiu

Jadar zwycięża w turnieju towarzyskim w Radomiu

Siatkarze Jadaru Radom z trzema zwycięstwami na koncie okazali się najlepsi w rozgrywanym w Radomiu w Turnieju o Puchar Prezesa Jadaru Sport S.A. Radom. Na zakończenie turnieju radomianie wygrali w trzech setach z Jokerem Piła.

Pierwszą partię lepie rozpoczęli radomianie, którzy objęli trzypunktowe prowadzenie (6:3). Ekipa Jokera Piła czym prędzej ruszyła do akcji i za sprawą punktowych zagrywek Patryka Strzeżka uzyskali remis 6:6. Do stanu 10:10 zespoły walczyły punkt za punkt. Za sprawą mocnych serwisów Macieja Kałasza oraz skutecznej gry w bloku odskoczyli na cztery oczka (16:12). Końcówka to zdecydowana dominacja Jadaru, który górował nad rywalem w zagrywce oraz bloku. Zwycięski punkt podarował przeciwnikom Radosław Zbierski, zagrywając w siatkę 25:19.

W drugim secie po autowym ataku Pawła Kaczorowskiego oraz udanym bloku duetu Kałasz-Mikołajczak gospodarze turnieju prowadzili 2:0. Dzięki błędom siatkarzy Jokera radomianie zdołali utrzymać dwupunktowy dystans do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Pilanie nie ustawali w wysiłkach dążących ku wyrównaniu i po skutecznym ataku Strzeżka osiągnęli cel (11:11). Zawrzała wyrównana walka. Jednak nerwy po raz kolejny zawiodły gości w końcówce. Autowa zagrywka Zbierskiego i błąd w ataku Strzeżka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Jadaru (26:24).

W trzecim akcie radomianie przypomnieli sobie o najgroźniejszej broni z pierwszego seta – zagrywce i bloku. As serwisowy Jakuba Radomskiego, a także błąd w ataku Łukasza Ożarskiego dały radomskim siatkarzom prowadzenie 5:1. Do pierwszej przerwy technicznej, dzięki atakowi Grzegorza Szumielewicza, przewaga radomskiej ekipy wzrosła do pięciu punktów (8:3). Festiwal błędów w wykonaniu pilan wydatnie pomógł gospodarzom w zwiększeniu dystansu do dziesięciu oczek (16:6). Taki obraz gry utrzymał się już do końcowego gwizdka. Zwycięstwo Jadaru 25:15 przypieczętował pilski zawodnik Mateusz Jasiński, atakując w aut.

Jadar Radom – Joker Piła 3:0
(25:19, 26:24, 25:15)

Jadar Radom: Kałasz, Radomski, Szumielewicz, Górski, Mikołajczak, Gaca, Stańczak (libero) oraz Bucki i Kruk
Joker Piła: Chwastyniak, Strzeżek, Gorzkiewicz, Kowalczyk, Kaczorowski, Zbierski, Januszewski (libero) oraz Malinowski, Jasiński, Schulz, Ożarski, Mihułka (libero) i Radomski.

Drugie zwycięstwo w turnieju odniosła Dukla Liberec. Tym razem Czesi okazali się lepsi od siatkarzy Trefla Gdańsk. Wyrównana walka toczyła się tylko w dwóch pierwszych setach. Dwukrotnie w końcówce skuteczność nie zawiodła ekipy z Liberca (27:25, 25:23). W trzeciej partii "przebudzili" się gdańszczanie, którzy wykorzystując przestój w szeregach rywali, rozstrzygnęli na swą korzyść, do 17. W czwartym akcie inicjatywę przejęli Czesi i spokojnie kontrolowali przebieg gry (25:17).

Dukla Liberec – Trefl Gdańsk 3:1
(27:25, 25:23, 17:25, 25:19)

Dukla Liberec: Nowak, Czermak, Hiski, Kotrich, Wencowski, Neswaczik, Tichaczek (libero)
Trefl Gdańsk: Kaczmarek, Gajowczyk, Ratajczak, Skórski, Świrydowicz, Wawrzyńczyk, Żurek (libero) oraz Macionczyk, Kaczmarek, Sobański i De La Fuente

Wygrana dała Dukli drugie miejsce w turnieju z bilansem dwóch zwycięstw i jedną porażką. Na trzecim miejscu uplasował się zespół z Wybrzeża z jedną wygraną na koncie.