Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Trener Czaja testował nowe zawodniczki

Trener Czaja testował nowe zawodniczki

fot. archiwum

AZS Białystok i Legionovia zmierzyły się w  meczu towarzyskim. Spotkanie wygrały białostoczanki, ale nie wynik był tu najważniejszy. Mecz miał ułatwić trenerowi Wiesławowi Czai podjęcie decyzji o podpisaniu kontraktów z nowymi siatkarkami.

Dopiero w tie-breaku rozstrzygnęły się losy sparingu pomiędzy AZS-em Białystok a Legionovią Legionowo. Spotkanie to było ważne dla szkoleniowca białostoczanek – Wiesława Czai. – Sprawdziłem przydatność niektórych zawodniczek. Szczególnie przypatrywałem się nowym siatkarkom, które być może podpiszą kontrakt z klubem. Ich gra była różna w różnych momentach gry. W naszych poczynaniach było trochę chaosu, widać było brak zgrania – powiedział.

W składzie AZS-u wystąpiły dwie testowane siatkarki – Branka Nikić oraz Anca Martin. – Najbardziej zależało mi, by zobaczyć te dwie zawodniczki. Ze względu na to, że grały one pierwszy raz, było dużo nieporozumień – ocenił Czaja. Jak podkreślił trener Akademiczek, w starciu z Legionovią rezultat był najmniej ważny. – W obecnym etapie przygotowań ten mecz był w ogóle niepotrzebny, ale chcieliśmy zobaczyć nowe siatkarki, jak one się prezentują, jak ewentualnie mogłyby się wkomponować w zespół. Właśnie ze względu na to zgodziłem się na ten sparing. Wynik nie jest istotny – wyjaśnił.

Nikić i Martin zagrały bardzo nierówne spotkanie. Udane akcje przeplatały z bardzo złymi. – Pokazały dobre i niedobre strony. W niektórych momentach gry przekonywały mnie do siebie, a niektórych wręcz przeciwnie – skomentował po meczu Wiesław Czaja. Szkoleniowiec AZS-u wierzy, że stać je jednak na lepszą grę. – Może trzeba jeszcze trochę czasu, to był ich pierwszy mecz. Przyszła publiczność, a to trochę paraliżuje. Jutro może ochłoną z tych wrażeń, które je dzisiaj spotkały i zaprezentują się lepiej. Może Alicja (Leszczyńska – przyp. red.), zespół im pomoże. Nie mogą one same wszystkiego pokazać bez współpracy całej drużyny – zakończył.AZS Białystok – Legionovia Legionowo 3:2
(20:25, 25:17, 25:20, 23:25, 20:18)

* Autorką tekstu jest Anna Jawor (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved