Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski: Powroty wywołują mnóstwo wspomnień

Marcin Mierzejewski: Powroty wywołują mnóstwo wspomnień

fot. archiwum

Marcin Mierzejewski po czterech sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu wraca do klubu, w którym uczył się siatkarskiego rzemiosła.  - Już nie mogę się doczekać kiedy założę meczową koszulkę AZS-u - mówi nowy libero olsztyńskiego AZS.

Już niebawem rozpoczynamy sezon 2010/2011 w PlusLidze. Jak czujesz się po powrocie do swojego rodzinnego miasta, rodzimego klubu?

Marcin Mierzejewski:Takie powroty zawsze wywołują mnóstwo wspomnień i dreszczyk emocji, tak samo jest w moim wypadku, już nie mogę się doczekać kiedy założę meczową koszulkę AZS-u.

W środowisku siatkarskim mówiło się, że bardziej z przeprowadzki ucieszyła się żona, gdyż teraz jesteście w domu blisko rodziny znajomych.Gdy zakłada się rodzinę trzeba pamiętać o tym, że wszystkie najważniejsze decyzje podejmuje się we dwoje, tak też było w tym wypadku, decyzje o powrocie była wspólna i jestem przekonany, że słuszna.

Z jakimi wspomnieniami opuszczasz Kędzierzyn-Koźle? I co najbardziej utkwiło ci w pamięci podczas pobytu w tym mieście?

Kędzierzyn to miasto żyjące siatkówką, miało to swoje plusy i minusy, ale mimo wszystko przez te cztery lata nazbierało się więcej plusów, w tym mieście wiele się nauczyłem i poznałem ciekawych ludzi, których nigdy nie zapomnę.

Już niedługo jednak znów zawitasz do Kentucky jak potocznie mówi się na Kędzierzyn, cieszysz się, że pierwszy mecz zagrasz właśnie tam?

Czy się cieszę? No nie wiem czy tak bardzo… ZAKSA ma naprawdę mocną drużynę i może to być ciężkie przetarcie na początek ligi (śmiech).

Kto w Kędzierzynie był twoim najlepszym kumplem, a z kim znalazłeś wspólny język w Olsztynie?

W Kędzierzynie poznałem wielu wartościowych ludzi min. Terenca Martina czy Michała Masnego, są to zawodnicy, o których będzie się zawsze pamiętać, można powiedzieć, że są to ludzie, których powinno się naśladować nie tylko na boisku, a w Olsztynie dopiero poznaję drużynę, do tej pory jest świetna atmosfera i mam nadzieję, że tak zostanie.

ZAKSA skompletowała drużynę, która na papierze wygląda imponująco, niektórzy twierdzą iż to właśnie trójkolorowa ekipa zostanie mistrzem Polski i zdetronizuje Skrę, należysz do tych śmiałków którzy w ciemno postawili by na ZAKSĘ?

W tym roku, ZAKSA to drużyna kompletna, praktycznie bez słabych punktów, uważam, że mają wielkie szanse nawiązać równą walkę ze Skrą.

Powiedz, czego ci życzyć w nadchodzącym sezonie, o czym marzysz kładąc się wieczorem spać?

Jak każdemu sportowcowi tak i mnie, dużo zdrowia i sił do realizacji wytyczonych celów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved