Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Brazylijczycy pokonali Polaków w pierwszym meczu sparingowym

Brazylijczycy pokonali Polaków w pierwszym meczu sparingowym

W pierwszym z trzech towarzyskim spotkaniu reprezentacja Brazylii pokonała Polskę 3:0. Wbrew zapowiedziom na pozycji libero wystąpił Krzysztof Ignaczak, a nie Michał Bąkiewicz. Kolejne mecze w sobotę i niedzielę o godz. 15 czasu polskiego.

Polacy w pierwszym meczu w Kurytybie po raz kolejny musieli uznać wyższość zawodników Bernardo Rezende. Jednak mimo, że Polacy przegrali to spotkanie bez wygranego seta, prowadzili wyrównaną grę z „Canarinhos". Podopieczni Daniela Castellaniego każdą partię przegrywali dopiero w samych końcówkach. Warto dodać, że najlepszym elementem w polskiej drużynie był blok, którym biało-czerwoni zdobyli aż 14 punktów. Najlepiej na parkiecie prezentował się z kolei Mariusz Wlazły, który zdobył dziewięć „oczek".

W brazylijskiej ekipie na libero zagrał Alan, który pojawił się na parkiecie pierwszy raz po ponad rocznej przerwie, kiedy to zerwał ścięgno Achillesa. Dotychczasowy libero – Mario Junior, podczas czwartkowego treningu doznał urazu i spotkanie swoich kolegów oglądał z trybun. – Cieszę się z takiego powrotu po dwóch latach bez gry. Było już bardzo dobrze, chociaż fizycznie nie jestem jeszcze gotowy na 100 procent – stwierdził Alan.

Brazylia – Polska 3:0
(25:22, 25:22, 25:23)

Brazylia: Marlon, Visotto, Thiago, Lucas, Dante, Rodrigao, Alan (libero) oraz Bruno, Theo, Joao Paulo Bravo
Polska: Zagumny, Wlazły, Czarnowski, Nowakowski, Winiarski, Bartman, Ignaczak (libero) oraz Gruszka, Ruciak, Możdżonek, Łomacz i Bąkiewicz

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna