Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trefl i Jadar wygrały w pierwszym dniu turnieju w Radomiu

Trefl i Jadar wygrały w pierwszym dniu turnieju w Radomiu

Dziś w Radomiu ruszył Turniej o Puchar Prezesa Jadaru Sport S.A. Radom. W pierwszym dniu zwycięstwa swoich meczach odnotowali polscy pierwszoligowcy - Trefl Gdańsk i Jadar Radom. Oba spotkania zakończyły się po trzech setach.

W pierwszym meczu turnieju gdańszczanie bez problemu poradzili sobie z zespołem z Piły. Podopieczni Dariusza Luksa nie dali szans Jokerowi i wygrali gładko 3:0, w setach kolejno do 12, 15, 17. Jak pokazuje sam wynik, zawodnicy Trefla dominowali w całym spotkaniu, które zakończyło się po nieco ponad godzinie.

Pierwszą partię wygraliśmy do dwunastu. Był to praktycznie set bez historii. Nie ma co ukrywać, Piła dostała niezłe ‚lanie’. Przewaga Trefla była ogromna. Widać było, że Joker nie czuje piłki. Natomiast my zagraliśmy bardzo dobrze – powiedział Edward Pawlun, drugi trener Trefla.

Przewaga drużyny z Gdańska wynikała w dużej mierze z dobrej gry w obronie i bloku. Również zagrywka Trefla w dzisiejszym spotkaniu funkcjonowała bardzo dobrze, co przekładało się na obraz gry obydwu zespołów. Należy jednak dodać do tego także słabszą dyspozycję zawodników Jokera. Po meczu drugi trener zespołu znad morza chwalił swoich podopiecznych za umiejętne realizowanie założeń taktycznych na ten mecz, co jego zdaniem miało znaczny wpływ na  wynik.

Jutro przed Treflem dużo trudniejsze zadanie. Zmierzy się z gospodarzem turnieju i prawdopodobnie największym rywalem w lidze – Jadarem.

Trefl Gdańsk – Joker Piła 3:0
(25:12, 25:15, 25:17)

Trefl Gdańsk: Enrique de la Fuente, Waldemar Świrydowicz, Artur Ratajczak, Jarosław Macionczyk, Daniel Wilk, Andrzej Skórski, Michał Żurek (libero) oraz Waldemar Kaczmarek, Paweł Gajowczyk, Stanisław Wawrzyńczyk, Rafał Sobański, Michał Kaczmarek

W drugim meczu na boisku spotkały się zespoły Jadaru Radom i czeskiej Dukli Liberec. Czesi to wicemistrzami swojego kraju, jednak Polacy nie dali im szans w dzisiejszym spotkaniu, wygrywając pewnie 3:0. Radomianie prezentowali się znacznie lepiej od naszych południowych sąsiadów. Goście popełniali sporo błędów zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku. Gospodarze turnieju wykorzystywali to bezlitośnie. Dodatkowo w szeregach Jadaru znakomicie funkcjonował blok, który przyniósł im dużo punktów. Zarzutów nie można mieć również do zagrywki radomskiej ekipy, która, podobnie jak blok, była jednym z lepiej funkcjonujących elementów, dając zespołowi korzyści w postaci zdobytych punktów. Jedynie w drugim secie Czesi stawili większy opór. W połowie partii odskoczyli nawet na 3 oczka, jednak po czasie, o który poprosił trener radomian, ci szybko odrobili stratę i ostatecznie wygrali do 23. Cały mecz zakończył się dość efektownie pojedynczym blokiem Kałasza na czeskim atakującym.

W drugim dniu turnieju Jadar zagra z Treflem Gdańsk, bezpośrednim rywalem w lidze, natomiast Dukla zmierzy się z pilskim Jokerem.

Jadar Radom – Dukla Liberec 3:0
(25:18, 25:23, 25:17)

Jadar Radom: M. Wołosz, G. Szumielewicz, Ł. Kruk, P. Mikołajczak, M. Gaca, A. Terlecki, A.Stańczak (libero) oraz Kałasz, Radomski, Bucki, Górski

Dukla Liberec: L. Nowak, J. Czermak, T. Hiski, T. Kotrich, J. Wencowski, F. Neswaczik, M. Tichaczek (libero)

źródło: ksjadar.pl, treflsport.com