Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sparingowe plany AZS-u Częstochowa

Sparingowe plany AZS-u Częstochowa

fot. archiwum

Trenujący od ponad dwóch tygodni akademicy z Częstochowy rozpoczynają kolejną fazę przygotowań do Plusligi. Podopieczni Marka Kardosa w najbliższym czasie rozegrają szereg spotkań treningowych, których zwieńczeniem będą dwa turnieje towarzyskie.

Na razie AZS Częstochowa ma zaplanowane pojedynki z trzema rywalami: Energetykiem Jaworzno, MKS-em MOS Będzin oraz Fartem Kielce. Nowy trener akademików, Marek Kardos chciałby ten harmonogram uzupełnić o spotkania z zespołami z ekstraklasy. – Chcę, abyśmy się zmierzyli z Wieluniem, Bydgoszczą i Kędzierzynem bądź Jastrzębiem. Szczegóły będę uzgadniał z trenerami – stwierdził.

W październiku, siatkarze spod Jasnej Góry wystąpią w dwóch memoriałach. Pierwszy z nich odbędzie się już w dniach od 2 do 3 października. W Memoriale Arkadiusza Gołasia, o którym mowa, pojawią się dwa zagraniczne zespoły: DHL Ostrava oraz Hypo Tirol Innsbruck oraz mistrz Polski, Skra Bełchatów. Dwa tygodnie później, w Warszawie, akademicy wystąpią w Memoriale Zdzisława Ambroziaka, gdzie mierzyć się będą z Resovią, Politechniką Warszawską oraz po raz kolejny ze Skrą.

Z siatkarzami AZS-u trenuje kliku młodych zawodników oraz tych, którzy nie znaleźli nowego pracodawcy. Na zajęciach pojawił się Wojciech Sobala, który kontrakt z klubem podpisał w ubiegłym tygodniu oraz powracający do Częstochowy, Krzysztof Gierczyński.Ja czuję się bardzo dobrze. Nie mam problemów ze zdrowiem i czekam na pierwsze sparingi – stwierdził.źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved