Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki Silesia Volley w trakcie przygotowań do sezonu

Siatkarki Silesia Volley w trakcie przygotowań do sezonu

fot. archiwum

Siatkarki MOSiR Mysłowice/Sokół Chorzów Silesia Volley kontynuują przygotowania do sezonu ligowego. Zarówno pierwsza jak i druga drużyna są już po obozie i pierwszych sparingach. Teraz czekają je turnieje towarzyskie w Mysłowicach i Chorzowie.

Siatkarki pierwszoligowego zespołu Silesia Volley swoje treningi rozpoczęły 2 sierpnia od krótkiego spotkania ze sztabem szkoleniowym i władzami klubu. W tym sezonie zespół Silesia Volley I poprowadzi duet trenerski Sebastian Michalak i Dorota Kondyjowska. Jak na razie w przygotowaniach bierze udział 11 zawodniczek. Dwunasta Renata Bekier dołączy do zespołu po zakończeniu rozgrywek na plaży. Za siatkarkami również dwa obozy w Żabnicy i Złotowie.

Podczas pobytu w Wielkopolsce siatkarki Silesia Volley I rozegrały trzy spotkania sparingowe. Dwa spotkania z PTPS Piła i jedno z Chemikiem Police. Z teamem Mirosława Zawieracza siatkarki ze Śląska przegrały dwukrotnie 1:3. Natomiast z podopiecznymi Mariusza Bujka zremisowały 2:2. – Na obecnym etapie przygotowań wynik nie jest najważniejszy – powiedział nam szkoleniowiec Silesia Volley. – Obecnie pracujemy nad wytrzymałością i układamy grę tak aby zaprocentowało to w sezonie – dodał na koniec.

Zespół już w najbliższym czasie weźmie udział w kilku turniejach towarzyskich i zagra kilkanaście spotkań sparingowych. W dniach 10-11.09 Na obiektach Starochorzowskiego Klubu Sportowego „Sokół" zostanie rozegrany silnie obsadzony turniej połączony z festynem dla mieszkańców Chorzowa jak i dla kibiców klubu Silesia Volley. Turniej będzie połączony z oficjalną prezentacją zespołu. Tydzień wcześniej siatkarki zaprezentują się kibicom w Mysłowicach. Natomiast na siedem dni przed pierwszym spotkaniem ligowym siatkarki ze Śląska wyjadą do Ostrawy, gdzie zagrają z najlepszymi zespołami z Czech i Słowacji.Nie próżnuje również drugoligowy zespół Silesia Volley II. Siatkarki do nowego sezonu rozpoczęły przygotowania na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Zespół poprowadzi również duet trenerski. Pierwszym trenerem pozostał Rafał Kalinowski, natomiast w pracy jako drugi szkoleniowiec będzie mu pomagać Katarzyna Szczepańska. Zespół do 14 sierpnia przygotowywał się na własnych obiektach po czym wyjechał na 10-dniowy obóz do Świętej k/Złotowa. Tam podopieczne rozegrane zostały dwa spotkania kontrolne z III- ligową Spartą Złotów i drugoligowym PTPS Piła. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem siatkarek Silesia Volley II. Po powrocie zespół kontynuuje treningi na własnych obiektach. Drużyna Rafała Kalinowskiego weźmie udział w kliku turniejach towarzyskich. W dniach 4-5 września na hali MOSIR w Mysłowicach odbędzie się turniej towarzyski połączony z oficjalną prezentacją zespołu. Natomiast 18 września drużynę czeka pierwszy poważny sprawdzian. W ramach rozgrywek Pucharu Polski team Rafała Kalinowskiego zagra z MCKiS Jaworzno, w przypadku wygranej w kolejnej rundzie zagra z Silesia Volley I.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved