Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ryszard Bosek: Sparingpartnerzy najwyższej klasy

Ryszard Bosek: Sparingpartnerzy najwyższej klasy

fot. archiwum

- Miejsce reprezentacji Polski w mistrzostwach świata poza czwórką nie będzie dla mnie sukcesem - uważa mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. Biało-czerwoni przed czterema laty w MŚ w Japonii zdobyli srebrny medal.

Uważam, że trener Daniel Castellani wie co robi decydując się na cykl spotkań z mistrzem świata Brazylią – powiedział Ryszard Bosek. Polacy zmierzyli się z tym zespołem 18 sierpnia na otwarcie Ergo Areny w Trójmieście i kilka dni później spotkali się z podopiecznymi trenera Bernardo Rezende w Memoriale Wagnera w Bydgoszczy. Od piątku do niedzieli Brazylijczycy i Polacy rozegrają w Kurytybie kolejne trzy mecze.

W Memoriale Wagnera widać było, że reprezentanci Polski wykonali na zgrupowaniu ciężką pracę. Szczególnie robienie siły odbijało się na przyjęciu. Przecież tacy zawodnicy jak Michał Winiarski i Michał Bąkiewicz nie zapomnieli grać na odbiorze. Teraz jest okres ogrywania – powiedział Ryszard Bosek.

Podkreślił on, że "odbywa się to na bardzo wysokim poziomie." – Jeżeli w mistrzostwach świata mierzymy wysoko, to w sparingach nie może grać ze słabym przeciwnikiem. To nie miałoby sensu. Sztab szkoleniowy wybrał Brazylijczyków i następnie Kubańczyków. Zrobił chyba najlepiej jak tylko mógł. Myślę, że Brazylijczycy chcieli z nami grać z tego samego powodu. Robili przymiarki do najlepszych. Nie ma co się zastanawiać nad kwestią aklimatyzacji. Z Brazylii zespół wróci do Europy wystarczająco długo przed wylotem do Włoch. Mamy dobry zespół i miejsce poza czwórką nie będzie dla mnie sukcesem – zakończył Ryszard Bosek.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved