Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polki i Polacy rozpoczynają na Ukrainie kwalifikacje do IO

Polki i Polacy rozpoczynają na Ukrainie kwalifikacje do IO

fot. archiwum

W ukraińskim Illicziwsku nasi siatkarze i siatkarki plażowe rozpoczną w najbliższy weekend walkę o udział w MŚ oraz IO w Londynie. Choć to dopiero pierwszy krok, jest o co walczyć. Naszymi przeciwnikami będą Ukraina, Czechy i Chorwacja.

Pierwszym etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie są turnieje substrefowe. W Europie takich grup jest osiem, a w jednej z nich również nasza reprezentacja. Cały system kwalifikacji, jak i rozgrywek w najbliższy weekend w Illicziwsku, jest mocno skomplikowany.

W sobotę i niedzielę na Ukrainie rywalizować będą cztery reprezentację w dwóch turniejach – męskim i żeńskim. Przeciwnikami naszych siatkarzy i siatkarek będą Czesi, Ukraińcy i Chorwaci. Najpierw rozegramy mecz półfinałowy, a później w przypadku wygranej finał lub jeśli przegramy mecz o trzecie miejsce. Do kolejnych turniejów kwalifikują się trzy drużyny narodowe.

Każda reprezentacja składa się z dwóch par. Każdy mecz międzynarodowy to cztery mecze poszczególnych par ze sobą. W przypadku remisu po tych czterech spotkaniach rozgrywany jest dodatkowy, rozstrzygający set do 15 punktów.Polską reprezentować będą w turnieju męskim Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła. O punkty i awans w turnieju żeńskim powalczą Joanna Wiatr i Katarzyna Urban oraz Monika Brzostek i Karolina Sowała.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved