Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko

Piotr Łuka: Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko

fot. archiwum

Piotr Łuka po raz drugi w karierze zagra w zespole beniaminka PlusLigi. W sezonie 2004/2005, wówczas w PLS, przeszedł z Nysy do Resovii, z którą z powodzeniem walczył o utrzymanie. Teraz nie ukrywa, że na podobny scenariusz liczy z zespołem Farta.

Nigdy nie miałem "przyjemności" spaść z ligi i mam nadzieję, że w rodzinnych Kielcach tego też nie doświadczę – mówi 30 letni siatkarz.

Piotr Łuka zdaje sobie sprawę z tego, że zespoły, które debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej czeka bardzo trudne zadanie. – Nie ma co ukrywać, ale to jest prawdziwa walka o życie – mówi nowy przyjmujący Farta. – Beniaminkom zawsze w tym pierwszym sezonie jest ciężko. Zresztą podam przykład sprzed dwóch lat, kiedy to, dysponujący naprawdę bardzo mocnym składem, Trefl Gdańsk nie poradził sobie zaliczając bodaj 14 porażek z rzędu. Beniaminek zawsze płaci frycowe i musimy się z tym liczyć i nastawić na ciężką walkę – mówi Piotr Łuka, na którego barkach, obok Macieja Dobrowolskiego i Francuza Xaviera Kapfera, spoczywać będzie ciężar gry.

Mamy młody zespół, oparty w głównej mierze o zawodników, którzy wywalczyli awans z I ligi. Jest nas trójka doświadczonych graczy, plus do tego nowy środkowy. Wiem, że będzie jeszcze jedno wzmocnienie siły ataku i myślę, że w takim zestawieniu powinniśmy cel, jakim jest utrzymanie w lidze, osiągnąć. Choć raz jeszcze powtórzę, że zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko i że nie będzie nam się grać przyjemnie i łatwo. Mam nadzieję, że naszą siłą okaże się drużyna. Same indywidualności meczu nie wygrają. Tylko ta nasza zespołowość może nam ułatwić drogę do realizacji głównego celu – twierdzi Łuka, który po 15 latach wraca do rodzinnego miasta.Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved