Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda PlusLiga rodzi się w bólach

Młoda PlusLiga rodzi się w bólach

fot. archiwum

Dopiero na początku września przedstawiciele klubów PlusLigi spotkają się, by zatwierdzić szczegóły dotyczące funkcjonowania Młodej Ligi, która po raz pierwszy ma pojawić się w polskiej siatkówce. Jednak już widać, że liga nie będzie dobrze przygotowana.

Beniaminek z Kielc oprze się na młodzieżowych drużynach ze… Świnoujścia, a AZS Częstochowa skorzysta z pomocy Metra Warszawa. – Lepiej, żeby liga była pełna niedoróbek, niż gdybyśmy na jej start mieli czekać kolejny rok – uważa prezes Jastrzębskiego Zdzisław Grodecki.Spodziewamy się, że pierwszy rok będzie trudny, ale wszystko, co dobre rodzi się w bólach – dodaje główny komisarz PlusLigi Cezary Matusiak.

Na razie postanowiono, by rozgrywki wystartowały 15 października i zakończyły się 16 lutego. Tak, by nie kolidowały z juniorskimi meczami szczebla centralnego. Wiadomo też, że mecze będą rozgrywane tylko w weekendy, a nie tak jak w PlusLidze, także w środy. Reszta szczegółów ma zostać dopiero dopracowana. Kluby są na etapie kompletowania składów. Te bogatsze opierają się na swoich młodzieżowcach (m.in. Skra, Resovia czy Jastrzębski), inni szukają pomocy poza swoimi miastami. – W sprawie drużyny Młodej Ligi rozmawialiśmy z przedstawicielami Politechniki Świętokrzyskiej, ale tam nie było zainteresowania. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Świnoujściem – mówi prezes Farta Kielce Mirosław Szczukiewicz.

W Jastrzębiu próbowano nawet znaleźć młode talenty w ogólnie dostępnym naborze. Ostatecznie w młodej drużynie wicemistrzów Polski zagrają dobrze wyselekcjonowani zawodnicy. Jej budżet to 357 tys. złotych, a najlepsi dostaną stypendia. – Z Młodą Ligą wiążę ogromne nadzieje. Ale nadzieje na przyszłość, bo początek będzie trudny. To liga dla chłopców, którzy kiedyś powinni w niej szkolić się na przyszłych mistrzów olimpijskich – mówi Grodecki, a Matusiak dodaje: – Ta liga ma wypełnić lukę w szkoleniu, bo zawodnicy w wieku 18-23 lat nie łapią się już do juniorów, a w pierwszych zespołach nie ma jeszcze dla nich miejsca. Dlatego część talentów nam ucieka.źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved