Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Turczynki lepsze od Niemek, a Włoszki od Węgierek

ME juniorek: Turczynki lepsze od Niemek, a Włoszki od Węgierek

W  rozpoczętych dziś w Serbii mistrzostwach Europy juniorek w pierwszy meczu w grupie II reprezentacja Turcji okazała się lepsza od Niemiec. W innym meczu tej grupy Włoszki w trzech setach poradziły sobie z reprezentacją Węgier.

Początek spotkania ułożył się zdecydowanie po myśli Niemek, które na pierwszej przerwie technicznej w inauguracyjnym secie prowadziły już 8:3. Po powrocie na boisko obraz gry nie uległ zmianie i z pięciopunktową przewagą Lucia Kaiser i koleżanki zeszły także na przerwę techniczną numer dwa. Po powrocie na boisko Niemki prowadziły już nawet 21:15. ale w końcówce rywalki rzuciły się w pogoń i pozwoliły wygrać siatkarkom z Niemiec seta zaledwie 25:22.

Turczynki podbudowane końcówką poprzedniej partii zdecydowanie lepiej rozpoczęły seta numer dwa. Na pierwszą przerwę techniczną zeszły z niewielkim prowadzeniem (8:6). Po niej walka dalej trwała w najlepsze, ale przewaga Turczynek na drugim regulaminowym czasie wynosiła już trzy punkty (16:13). Po niej niemieckiej ekipie przydarzył się spory przestój, bowiem przegrywała już 15:21. W końcówce rozpaczliwie próbowała odrabiać straty, ale ostatecznie poległa 23:25.

Zwycięstwo wyraźnie pobudziło Ezgi Arslan i koleżanki, które trzecią partię rozpoczęły od prowadzenia 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. Niemki jednak się nie poddawały i walczyły o odrobienie strat. W konsekwencji na przerwie numer dwa przegrywały już tylko 15:16. Walka w najlepsze trwała więc niemal do samego końca (21:19 dla Turcji). Ostatecznie jednak dzięki znakomitej końcówce siatkarki z Turcji wygrały tę część meczu 25:20.

Prowadząc już 2:1 w setach Turczynki lepiej rozpoczęły też odsłonę trzecią, w której na pierwszą przerwę techniczną zeszły z trzema oczkami przewagi (8:5). Po niej starały się powiększyć przewagę i swój cel osiągnęły, bowiem na drugim czasie było już 16:11 dla nich. Po niej pozwoliły rywalkom zdobyć już tylko jeden mały punkt i ostatecznie wygrały seta 25:12 i cały mecz 3:1.

Niemcy – Turcja 1:3
(25:22, 23:25, 20:25, 12:25)

Niemcy: Walkenhorst (11), Kaiser (1), Schoperklaus (4), Hero (7), Boin (9), Schwabe (8), Gschwendtner (libero) oraz Quade (10) i Joachim (1)
Turcja: Arslan (18), Yurtdagulen (7), Kerstirenguz (16), Aydinogullari (3), Dagdelenler (14), Babat (5), Orge (libero) oraz Cakiroglu, Kayacan i Alikaya (2)

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Włoszek, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Po powrocie na boisko ich przewaga powiększała się z minuty na minutę i na drugi już regulaminowy czas siatkarki z Italii zeszły prowadząc 16:9. Kilka minut po powrocie na boisko włoska dominacja trwała dalej, bowiem tablica pokazywała już wynik 21:10. Ostatecznie zakończył się wynikiem 25:14.

Nie zdemotwowało to jednak Węgierek, które na pierwszą przerwę techniczną w secie numer dwa zeszły prowadząc 8:7. Po niej dalej nie zamierzały odpuszczać i w konsekwencji na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:13. Nie zdołały jednak utrzymać tej przewagi i wkrótce to przeciwniczki prowadziły już 21:18 i ostatecznie wygrały seta 25:21.

Trzecia partia podobnie jak poprzednia rozpoczęła się od zaciętej walki z obu stron. Na pierwszej przerwie technicznej Włoszki prowadziły jednym punktem (8:7). Po powrocie na boiskom walka trwała dalej, ale na drugim regulaminowym czasie Caterina Bosetti i spółka prowadziły już trzema oczkami (16:13). Włoszki zdominowały dalszą część tej partii prowadząc najpierw 21:16, a po chwili wygrywając seta 25:18 i cały mecz 3:0.

Italia okazała się lepsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wydaje się, że decydujący wpływ na losy meczu miała ich postawa w polu zagrywki (6 asów, przy jednym rywalek) i bloku (7 punktów, przy 4 Węgierek). Najlepiej w swoich drużynach punktowały Caterina Bosetti (16 oczek) i Zsanett Miklai (8).

Włochy- Węgry 3:0
(25:14, 25:21, 25:18)

Węgry: Miklai (8), Vacsi (2), Dzunicz (6), Talas (2), Dekany (3), Porubek (7), Molcsanyi (libero) oraz Soos (1), Lutter i Papp (1)
Włochy: Bertone (3), Pisani (7), Camera (3), Diouf (8), Bosetti (16), Scarabelli (4), Zardo (libero) oraz Bianchini (2), Vietti i Lotti