Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Krzysztof Stelmach: Za dużo się o nas mówi

fot. archiwum

Reprezentanci Polski, w Brazylii przygotowują się do mistrzostw świata. - W poprzednim roku pracowało nam się spokojniej - stwierdził w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, drugi trener kadry, Krzysztof Stelmach.

Po ubiegłorocznym sukcesie podczas mistrzostw Europy w Turcji, na reprezentację siatkarzy zwróciły się oczy całej Polski. Złoty medal europejskiego czempionatu znacznie zwiększył zainteresowanie siatkówką, co niewątpliwie przełożyło się na presję wywieraną przed rozpoczynającymi się mistrzostwami świata. – W poprzednim roku pracowało nam się spokojniej. Byliśmy skupieni na siatkówce, treningu, taktyce. Teraz za dużo się o nas mówi. Za dużo jest wokół drużyny niezdrowego zamieszania. Sprawa Łukasza Żygadły, różne niepochlebne komentarze. Każda wypowiedź, każde zdanie jest rozbierane na czynniki pierwsze i wyolbrzymiane. Dorabia się do tego ideologię, wyrywa zdania z kontekstu i tworzy afery. Nasza energia jest rozpraszana, odciąga się nas od dobrej roboty – stwierdził w Przeglądzie Sportowym, Krzysztof Stelmach.

Cztery lata temu, z Japonii, Polacy przywieźli srebrne medale mistrzostw świata. O powtórzenie tego sukcesu będzie niezwykle trudno, co podkreślają zarówno siatkarze, jak i sztab szkoleniowy. – Sami od siebie wymagamy dobrej gry i zwycięstw. Ale nie mówmy, że jesteśmy faworytami mistrzostw świata, że musimy zdobyć złoty medal. Czy Brazylia, Serbia, Rosja, Kuba położą się i będą czekali aż ich pobijemy? Zgodzę się z tym, że jesteśmy wśród sześciu wielkich faworytów mundialu, ale to nie znaczy, że zdobycie medalu jest naszym obowiązkiem – uważa drugi trener reprezentacji, który wraz z Danielem Castellanim, w Brazylii szlifuje formę polskiego zespołu. Właśnie po trzech meczach w Ameryce Południowej podjęte zostaną ostateczne decyzje, co do kształtu zespołu, który znajdzie się na pokładzie samolotu do Włoch. Pierwszy sprawdzian z Brazylijczykami rozpocznie się już dziś, o północy naszego czasu.

* Wywiad z Krzysztofem Stelmachem w Przeglądzie Sportowym.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved