Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pod przewodnictwem Vladimira Grbica

Pod przewodnictwem Vladimira Grbica

fot. archiwum

Uczestnicy mistrzostw Europy juniorek w Niszu i Zrenjaninie nie mają wątpliwości. Jeżeli jednym z szefów komitetu organizacyjnego czempionatu jest Vladimir Grbic, to turniej musi stać na takim poziomie na jakim grał złoty medalista olimpijski z Sydney.

W rozmowach przypomina się jego fenomenalną akcję z finałowego meczu z Rosją, kiedy broniąc piłki skakał przez bandy, a następnie wrócił do siatki i zablokował atak rywali.

Gospodarze i goście są przekonani, że Vladimir Grbic będzie pracował w czasie mistrzostw juniorek z taką determinacją. – Jesteśmy gotowi na przyjęcie drużyn, uczestniczących w turnieju. Od wielu miesięcy komitet organizacyjny pracuje dzień i noc aby ekipom stworzyć jak najlepsze warunki. Wierzę, że uczestnicy długo będą pamiętać pobyt w Serbii – powiedział Vladimir Grbic, który jest wiceprzewodniczącym komitetu organizacyjnego.

Reprezentacja Polski w środę dotarła na miejsce rywalizacji. – Podróż minęła spokojnie – relacjonuje menadżer ekipy Marek Bykowski. Długi był przejazd przez Belgrad, trafiliśmy akurat na godziny szczytu. Zakwaterowani zostaliśmy w dobrym hotelu, do warunków pobytowych nie możemy mieć zastrzeżeń. Wczoraj zespół miał już trening w hali meczowej. Obiekt został zbudowany na Uniwersjadę, której gospodarzem był Belgrad, grali tutaj koszykarze. Hala może pomieścić około 2,5 tysiąca widzów.Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra w piątek ze Słowacją. – Skoro żeśmy awansowali do mistrzostw Europy to nie po to, żeby w nich tylko uczestniczyć. Będziemy walczyć – powiedział trener Zbigniew Krzyżanowski do zespołu po lipcowym barażu w Finlandii. – Takie będzie motto polskich siatkarek w Serbii – zakończył Marek Bykowski. Zrenjanin jest trzecim co do wielkości miastem Vojvodiny po Nowym Sadzie i Suboticy. Ma ponad 70 tys. mieszkańców.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved