Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Kazimierz Płomień Sosnowiec – trzecioligowcy z tradycjami

Kazimierz Płomień Sosnowiec – trzecioligowcy z tradycjami

fot. archiwum

Siatkarze trzecioligowego UKS-u Kazimierz Płomień Sosnowiec już za trzy tygodnie rozpoczną bój o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zawodnicy  trenują już na pełnych obrotach trzy-cztery razy tygodniowo, szlifując swoją technikę oraz zagrania taktyczne.

Ekipa, która swoje korzenie ma w sosnowieckiej dzielnicy Kazimierz, wystawi w nadchodzącym sezonie swoją żelazną szóstkę. Wszystko wskazuje na to, że w sosnowieckiej "pace" obejdzie się bez zmian personalnych. To dość nietypowe rozwiązanie jak na tę dyscyplinę sportu, ale wydaje się, że trener UKS-u Adam Pachołek ufa bezgranicznie swoim podopiecznym i nie chce nic zmieniać.

Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Zawodnicy Płomienia Sosnowiec trenują już na pełnych obrotach trzy-cztery razy tygodniowo, szlifując swoją technikę oraz zagrania taktyczne. Chłopaki mogą tym samym trochę "podładować" baterie po wyjeździe przygotowującym do sezonu. W lipcu czekała ich prawdziwa przeprawa na obozie kondycyjnym w Łodygowicach koło Żywca. – Naszym najwyższym celem na ten sezon jest oczywiście awans do drugiej ligi – przekonuje trener Pachołek. – Chłopcy są gotowi na takie wyzwanie. Powoli łapią formę i mam nadzieję, że sprostamy temu zadaniu. Na pewno nie brakuje nam umiejętności, jedynym mankamentem mogą być finanse, ale postaramy się, by i to nie było problemem – dodaje Pachołek.

Sezon przygotowawczy byłby niczym, gdyby nie sparingi. W najbliższym czasie zostaną rozegrane mecze kontrolne z TKS-em Kombud Tychy i MTS-em Winner Czechowice. Póki co zawodnicy podnoszą swoje umiejętności i "ogrywają się" podczas wewnętrznych gierek treningowych. Start ligi zaplanowano na 25 września, jednak ze względu na to, że co chwilę rezygnują kolejne drużyny (m.in. UKS COS Olimp Szczyrk), ciężko dokładnie ustalić terminarz. Sosnowiczanie w ramach grupy I zmierzą się w I etapie rozgrywek (25.09.-21.11.) z ekipami Delic-pol-u Norwid Częstochowa, KS-u Corona Rudniki, AZS-u Politechnika Śląska Gliwice, PIK-u Katowice, MLKS-u Pilica-Koniecpol, SV MOSiR-u Zabrze i MKS-u Poręba.Według wstępnego terminarza, ekipa Płomienia zmierzy się w lidze kolejno u siebie z MKS-em Poręba (25.09.) i MOSiR-em Zabrze (26.09.).

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved