Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Treningowe plany KPS-u Siedlce

II liga M: Treningowe plany KPS-u Siedlce

fot. archiwum

Siatkarze KPS-u trenują już od blisko dwóch tygodni. Za sobą mają ciężkie treningi nad siedleckim zalewem i na boiskach do plażówki. Mimo, że zawodnicy stracili zbędne kilogramy jeszcze w trakcie  wakacji, trener nie odpuszcza i realizuje przygotowany wcześniej plan.

W odróżnieniu od wielu drużyn KPS nie wyjeżdżał na żaden obóz. Cały cykl odbywa się na siedleckich obiektach. – Dopóki sprzyjała nam pogoda chłopaki w większości trenowali poza halą sportową –  – opowiada pierwszy trener KPSu Maciej Nowak.Wraz z Robertem Podgórzakiem staraliśmy się tak zaplanować jednostki treningowe aby nasi zawodnicy pracowali nad wytrzymałością i siłą. Naszym celem było także urozmaicanie poszczególnych treningów. Siatkarze mieli okazję m.in. wziąć udział w siedleckim Grand Prix w siatkówce plażowej, pływać kajakami, wielokrotnie biegać wokół zalewu, wykonywać najróżniejsze ćwiczenia sprawnościowe a także korzystać z basenu. Teraz kiedy deszcz nie chce nas opuścić skupiamy się na treningach z piłkami na hali sportowej. Nie są to jeszcze typowe zajęcia, jakie prowadzi się w trakcie rozgrywek. Na razie chłopaki przestawiają się z siatkówki na piachu na grę na hali. Co mogę jeszcze dodać…nie oszczędzamy ich – zapewnia z uśmiechem trener.

Do meczu, który będzie pierwszym sprawdzianem odświeżonej drużyny pozostało zaledwie 10 dni. O tym jak KPS wykorzysta ten czas opowiedział drugi trener siedleckiej drużyny, Robert Podgórzak. Zespół coraz pewniej czuje się na boisku jednak do zgrania pozostała jeszcze długa, usłana m.in. sparingami droga. Musimy dobrać najlepsze ustawienia i opracować pewne zagrania taktyczne. Czasu robi się coraz mniej dlatego już w najbliższy piątek jedziemy do Ostrołęki, aby rozegrać mecz z Pekpolem. Ponad to planujemy cykle sparingowe składające się z dwóch spotkań – jednego rano i drugiego wieczorem. Na razie na hali OSiR-u trwa remont dlatego będziemy korzystać z gościnności innych drużyn – stwierdził szkoleniowiec.

Piątkowy mecz w Ostrołęce zaplanowany jest na godzinę 18:00. Z całą pewnością KPS-owi na dobre wyjdzie ten wyjazd. Trening z mocnym rywalem pozwoli zawodnikom nie tylko potrenować nad taktyką, ale także nad psychiką.W tym sezonie drugim trenerem KPS-u został Robert Podgórzak. Trener jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i nauczycielem w-f w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Siedlcach. Dotychczas zajmował się szkoleniem jednej z grup młodzieżowych utworzonych w minionym sezonie przy UKS Ósemka. Teraz dodatkowo będzie asystentem trenera Macieja Nowaka oraz koordynatorem pozostałych grup młodych siedleckich siatkarzy. Trenerowi życzymy powodzenia i witamy w drugoligowych szeregach.

W sezonie 2010/2011 KPS-em opiekować się będą jeszcze dwie osoby. Grzegorz Walczak, dotychczasowy fotograf i jeden z administratorów strony klubowej otrzymał dodatkową funkcję – kierownika drużyny. Natomiast wszystkim dobrze znany Grzegorz Kołodziej będzie fizjoterapeutą drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved