Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrzowie Austrii trenują w górach

Mistrzowie Austrii trenują w górach

fot. archiwum

Siatkarze z Innsbrucka intensywnie przygotowują się do nowego sezonu. Podopieczni trenera Stefana Chrtianskiego nie mogą jednak narzekać na monotonne treningi. Mistrzowie Austrii część zajęć spędzają w górach.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się 16 sierpnia. W pierwszej fazie głównym priorytetem jest praca nad siłą, wytrzymałością i szybkością. Zawodnicy, oprócz zajęć na hali czy siłowni, tradycyjnie odbywają sporo wycieczek po tyrolskich wzniesieniach. Dla mieszkańców pobliskich terenów spotkanie miejscowej drużyny na górskim pastwisku czy w urokliwej chatce nie jest niczym nowym. Taka forma zajęć dobrze wpływa wpływa również na samych graczy, który mogą cieszyć się pięknem natury bez jakiejkolwiek presji. Trener Stefan Chrtiansky przyznaje, że jest zadowolony z dotychczasowej pracy swoich podopiecznych. Kolejnym etapem przygotowań są sparingi, podczas których zawodnicy ćwiczyć będą taktykę gry na nadchodzący sezon. Pierwszy sprawdzian odbędzie się w dniach 9-10 września w czeskich Budziejowicach. Pod koniec miesiąca w Innsbrucku odbędzie się międzynarodowy turniej, po którym siatkarze mistrza Austrii zawitają do Polski, a konkretnie do Częstochowy, gdzie wezmą udział w VI Memoriale im. Arkadiusza Gołasia.

24. września podopieczni Stefana Chrtianskiego zainaugurują sezon w Lidze Środkowoeuropejskiej Siatkarzy (MEVZA). W rozgrywkach, oprócz zespołu z Innsbrucka, udział biorą: ACH Volley Bled (Słowenia), hotVolleys Wiedeń (Austria), HAOK Mladost Zagrzeb (Chorwacja), SK Posojilnica Aich/Dob (Austria), Diamant Kaposvatr (Węgry), OK Mladost Marina Kastela (Chrowacja), Salonit Anhovo Kanal (Słowenia), VK Chemes Humenne (Słowacja) oraz po raz pierwszy w historii – reprezentacja Austrii. 17. listopada mistrzowie Austrii rozegrają pierwsze spotkanie w tegorocznej Lidze Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie belgijski Knack Roeselare.

Działaczy z Innsbrucka cieszy fakt, że udało im się zatrzymać trzon drużyny, która tak dobrze spisywała się w poprzednich latach. Problemów z aklimatyzacją nie mieli także nowi zawodnicy. Do zespoły dołączyło zaledwie czterech nowych graczy: Toni Kankaanpää z Finlandii, Davor Cebron ze Słowenii, Jan Svoboda z Czech i Daniel Koncal ze Słowacji.Skład Hypo Tirol Inssbruck na sezon 2010/2011:

Rozgrywający: Claudio Carletti, Daniel Koncal
Przyjmujący:
Alexander Berger, Stefan Chrtiansky jr., Toni Kankaanpää, Zoltan Mozer
Atakujący:
Paulo da Silva, Jan Svoboda
Środkowi:
Davor Cebron, Daniel Gavan, „JJ" Joscak
Libero:
Arno Amalthof, Frederick Laure

*Autor: Magdalena Kudzia (przegladligowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved