Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Karolina Kosek dobrą gra w Ningbo zaskoczyła wszystkich

Karolina Kosek dobrą gra w Ningbo zaskoczyła wszystkich

fot. archiwum

W finałowym turnieju World Grand Prix Karolina Kosek była obok Anny Barańskiej najskuteczniejszą z Polek - zdobyła 53 punkty. Zajęła trzecie miejsce w rankingach najlepiej przyjmujących i zagrywających Final Six i była odkryciem polskiej reprezentacji.

Pomyślałam sobie: czym mam się stresować? Trener daję mi szansę, więc trzeba ją wykorzystać. I wielkiego wstydu chyba nie było? – pyta Karolina Kosek, 25-letnia przyjmująca reprezentacji Polski siatkarek. Zdecydowanie wstydu nie było. Wręcz przeciwnie. Siatkarka Organiki Łódź przebojem wdarła się do podstawowej szóstki reprezentacji Polski i była największym odkryciem tegorocznego cyklu Grand Prix.

„Kosa" wystąpiła niemal we wszystkich meczach grupowych i w czterech z pięciu spotkań finałowych. Mimo niezbyt imponujących warunków fizycznych (185 cm wzrostu) zdobywała wiele punktów w ataku i dobrze radziła sobie w przyjęciu zagrywki. – Dostałam szansę chyba tylko dlatego, że w reprezentacji na mojej pozycji była w tym sezonie posucha. Wypadło kilka zawodniczek i trener narzekał, że nie ma kto grać. Nie chciałam go zawieść. Ale to nie było tak, że za wszelką cenę musiałam komuś coś udowodnić – mówi Kosek, która w Ningbo przeżywała bardzo trudne chwile. Podczas treningu przed meczem z Chinkami zasłabła.

Karolina nie miała wielkiego doświadczenia z takich wyjazdów i zapłaciła frycowe. Piła dużo płynów, ale trochę zaniedbała branie odżywek. No i ogłosiła stan upadłości – mówi trener reprezentacji Polski Jerzy Matlak, który w samych superlatywach wypowiada się o grze „Kosy". – Zaskoczyła mnie swoją dobrą postawą. Gdy zabrakło jej w meczu z Chinkami od razu posypała się nasza gra – ocenia selekcjoner.Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved