Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwa sparingi Czeszek z reprezentacją Izraela

Dwa sparingi Czeszek z reprezentacją Izraela

Reprezentacja Czech przygotowująca się do mistrzostw świata w Japonii rozegrała dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Izraela. W pierwszym spotkaniu w Tišnoviě Czeszki pewnie wygrały 3:0, w drugim w Břeclavi... przegrały 0:3.

O naszym zwycięstwie zdecydowała głównie gra blokiem. Graliśmy także dobrze w obronie neutralizując nieprzyjemne ataki przeciwniczek – mówi po meczu czeski selekcjoner Jiří Šiller. W zespole czeskim zabrakło Heleny Havelkovej, którą z powodu kontuzji mięśni brzucha czeka miesiąc przerwy. Izrael okazał się wymagającym przeciwnikiem. – Mieliśmy nagrania ich spotkań z Ligi Europejskiej a także z eliminacji do mistrzostw Europy. Muszę przyznać, że Izrael ma bardzo ciekawy zespołów – dodawał Šiller.

Czeszki przekonały się o tym dzień później przegrywając w Břeclavi 0:3. W przeciwieństwie do pierwszego meczu siatkarki z Izraela były bardziej skoncentrowane i świetnie broniły. – Przeciwniczki tym razem lepiej się przygotowały. Nie udawało nam się skończyć ataków. Pierwszy i drugi set były bardzo wyrównane, jednak w końcówkach to rywalki zdobywały kilka punktów więcej – mówił po meczu Jiří Šiller. W odróżnieniu od poniedziałkowego meczu Jelínková i Ivana Plchotová rozpoczęły spotkanie od ławki rezerwowych. W obu meczach wystąpiła inna zawodniczka, którą będziemy mogli oglądać na parkietach PlusLigi Kobiet, Lucie Mühlsteinová. W środę Czeszki zagrają w Brnie z reprezentacją Bułgarii.

Czechy – Izrael 3:0
(25:17, 25:20, 25:21)

Czechy: Jelínková, Havlíčková, Vanžurová, Barborková, Plchotová, Pastulová, Jášová (libero) oraz Melichárková i Mühlsteinová

Czechy – Izrael 0:3
(22:25, 21:25, 19:25)

Czechy: Mühlsteinová, Vanžurová, Bucková, Havlíčková, Barborková, Pastulová, Jášová (libero) oraz Jelínková, Jakubšová, Melichárková, Plchotová i Kallistová

źródło: idnes.cz, inf. własna