Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bydgoszczanie przebadani, w przyszłym tygodniu jadą w góry

Bydgoszczanie przebadani, w przyszłym tygodniu jadą w góry

fot. archiwum

W poniedziałek siatkarze bydgoskiej Delecty poddali się badaniom przeprowadzonym przez pracowników Instytutu Sportu w Warszawie. Bydgoszczanie ten tydzień spędzą jeszcze na własnych obiektach ale w przyszłym tygodniu wyruszają już w Polskę.

Podobne badania przeprowadzano niedawno u siatkarzy reprezentacji Polski w Spale – mówi Robert Kaźmierczak, statystyk drużyny. – Zawodnicy musieli wykonać kilka ćwiczeń, badano dynamikę wyskoku i siłę, był rowerek i specjalna platforma. No i oczywiście badania biochemiczne, czyli krew itd. Teraz wyniki trafią do komputera. Na koniec okresu przygotowawczego badania zostaną powtórzone i wtedy porówna się wyniki.

Siatkarze Delecty przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 10 sierpnia, trenowali w Bydgoszczy. W tzw. międzyczasie rozgrywano w „Łuczniczce" VIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, więc podopiecznych Waldemara Wspaniałego można było spotkać też na trybunach, albo blisko parkietu przy stanowiskach dziennikarskich.

Przy okazji memoriału w Bydgoszczy PZPS w ramach Akademii Polskiej Siatkówki zorganizował kurso-konferencję dokształcającą. Waldemar Wspaniały , były selekcjoner, obecnie trener Delecty: – To było spotkanie dla pierwszych i drugich trenerów PlusLigi mężczyzn i PlusLigi kobiet oraz pierwszych i drugich trenerów męskich i żeńskich zespołów pierwszoligowych. Konferencje odbywają się od kilku lat. Sam będąc wiceprezesem zorganizowałem ich osiem. W tym roku była wyjątkowo dobrze obsadzona. Trener Brazylijczyków Bernardo Rezende niestety nie mógł w pełnym wymiarze uczestniczyć, bo odniósł kontuzje, był Prandi, Castellani. Każdy z trenerów powinien coś wyciągnąć z konferencji. Każdy kto chce pracować na wysokim poziomie musi się rozwijać.Ten tydzień siatkarze Delecty spędzą jeszcze na własnych obiektach (na razie omijają szerokim łukiem „Łuczniczkę"), ale w przyszłym tygodniu w poniedziałek wieczorem wyruszają już w Polskę. I to bardzo daleko. Do Kielnarowej koło Rzeszowa. – To kawał drogi, ale warto tam jechać, bo na miejscu nie będzie niczego zespołowi brakować – mówi Robert Kaźmierczak. – Są góry, jest hala podzielona na trzy części, dobre warunki do każdego rodzaju treningu. Będziemy tam do soboty, 18 września. W planach mamy też sparing z Resovią.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved