Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Podolec o krok od Aluprofu?

Anna Podolec o krok od Aluprofu?

fot. archiwum

Ostatnio pojawiła się informacja, że nową zawodniczką drużyny Aluprofu Bielsk-Biała zostanie Anna Podolec. Na konferencji prasowej trener Grzegorz Wagner nie potwierdził, ale dał do zrozumienia, iż chodzić może właśnie o byłą atakującą Asystelu Novara.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal SportoweFakty.pl, ze źródeł zbliżonych do klubu, nową zawodniczką BKS Aluprof ma zostać wielokrotna reprezentantka Polski, była siatkarka włoskiego Asystelu Novara, Anna Podolec. Podczas konferencji prasowej w restauracji Sushi-Do w Bielsku-Białej trener Grzegorz Wagner nie potwierdził i nie zaprzeczył tej informacji. Dał jednak do zrozumienia, iż chodzi o angaż właśnie tej zawodniczki. – Nie ukrywam, że klub prowadzi rozmowy z jedną zawodniczką. Rozmowy są finalizowane. Na dzień dzisiejszy mamy jedenaście zawodniczek. Jeśli kontrakt zostanie podpisany, na pewno ta informacja się pojawi – przekonuje nowy szkoleniowiec BKS Aluprof.

– Takie spekulacje w prasie czy internecie nie pomagają w negocjacjach. Tak jak powiedziałem, one są prowadzone – tłumaczy. Na stwierdzenie jednego z kibiców, iż chodzi o Annę Podolec, szkoleniowiec powiedział: – Panowie wy wszystko wiecie (śmiech).

Najwięcej zapytań skierowanych było w stronę szkoleniowca Grzegorza Wagnera. Kibice pytali o różnice między pracą z siatkarzami a siatkarkami oraz współpracę z kadrą BKS Aluprof. – Z bielszczankami pracuje mi się wyjątkowo dobrze. Jestem mile zaskoczony, ponieważ różne rzeczy słyszałem, ale jest bardzo fajnie. Miałem już kiedyś epizod z kobiecą siatkówką w Łodzi u boku trenera Jerzego Matlaka. Różnicą pomiędzy siatkówką kobiecą a męską jest na pewno zapach (śmiech). Oczywiście kobieta zmienną jest, ale do tej pory nie było żadnych problemów. Chciałbym żebyśmy grali szybciej i pracujemy nad tym. Zdaję sobie sprawę, że tego w tydzień czy miesiąc nie jesteśmy w stanie zmienić. Dobrze, że mamy dosyć dużo czasu do rozpoczęcia rozgrywek – powiedział trener.Syn "Kata" odniósł się również do czwartkowego meczu przeciwko VK Modranska Prostejov. – To spotkanie kończy pierwszy etap przygotowań, po którym siatkarki dostaną kilka dni wolnego. 13 września zaczniemy prawdziwe przygotowania. Zagramy w kilku turniejach m. in: o Puchar Prezydenta Bielska-Białej oraz w Białymstoku. W meczu prawdopodobnie zagra Berenika Okuniewska. Na razie nie wiem jak wygląda sprawa z Anną Barańską oraz Katarzyną Skorupą. Na hali na pewno się pojawią, ale nie wiadomo jeszcze czy na trybunach, czy na boisku.

źródło: bksbielsko.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved