Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Zagrali na plaży bez białych fartuchów

Zagrali na plaży bez białych fartuchów

fot. archiwum

W miniony weekend na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozegrano I Mistrzostwa Pomorza Lekarzy w siatkówce plażowej. W turnieju odbywającym się przy zmiennej, słoneczno-deszczowej pogodzie udział wzięło siedem  lekarskich par z rejonu trójmiasta i okolic.

Zawody rozgrywano w dwóch grupach eliminacyjnych. W grupie A bezkonkurencyjni okazali się Kamil Wietecha i Grzegorz Bereda, którzy w meczu decydującym o  układzie tabeli, po długim, trzysetowym pojedynku pokonali gdyńską parę – Bartłomiej Wieczorek / Bartosz Regent.

W grupie B rywalizowały cztery zespoły. Na miejscu pierwszym, bez straty seta uplasowali się dr Jarosław Dębniak, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w kategorii Uczelni Medycznych w piłce siatkowej oraz siatkówce plażowej oraz student wydziału lekarskiego Peter Kanyion, reprezentant Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, również medalista MPSzW. Jako druga z tej grupy do półfinału awansowała para Mateusz Koberda (Szpital Specjalistyczny Gdańsk-Zaspa) i Łukasz Skorupa (Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku), mający na swoim koncie m.in. srebrne oraz brązowe medale Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz zwycięstwo w plażowych Mistrzostwach Akademii Medycznej w Gdańsku w roku 2004.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkali się Wieczorek/Regent i Dębniak/Kanyion. Utytułowani faworyci w dwóch setach pewnie pokonali swoich rywali. Drugi spotkanie, którego stawką był udział w finale rozgrywek, zakończyło się zwycięstwem pary Koberda/Skorupa, którzy po tie-breaku i bardzo wyrównanej grze, pokonali najlepszą drużynę grupy A. Parze Wietecha/Bereda pozostał już zatem tylko udział w finale pocieszenia. W meczu o 3. miejsce, biorąc rewanż za przegraną w fazie grupowej, lepsi okazali się jednak Bartłomiej Wieczorek i Bartosz Regent i to oni stanęli na najniższym stopniu podiumW finale spotkali się ponownie uczestnicy pierwszego meczu gdańskiego turnieju, pary Dębniak/Kanyion oraz Koberda/Skorupa. Po raz kolejny tę konfrontację wygrali zdecydowanie bardziej doświadczeni zwycięzcy grupy B – Jarosław Dębniak / Peter Kanyion, którzy w ciągu całych zawodów nie stracili nawet jednego seta.

Na uwagę zasługuje udział w turnieju pary mieszanej Agata Stefańska / Marek Czajkowski, która w końcowej klasyfikacji uplasowała się na szóstym miejscu.

I Mistrzostwa Pomorza Lekarzy rozgrywane były pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Organizatorzy zapewniają, że tego typu zawody staną się cykliczną imprezą na trójmiejskich plażach, która z roku na rok będzie przyciągać coraz szersze kręgi zainteresowanych zmaganiami na piaszczystych boiskach.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Jarosław Dębniak / Peter Kanyion
2. Mateusz Koberda / Łukasz Skorupa
3. Bartłomiej Wieczorek / Bartosz Regent
4. Kamil Wietecha / Grzegorz Bereda
5. Agata Stefańska / Marek Czajkowski
6. Adrian Stefański / Łukasz Zdrojewski
7. Maciej Koberda / Tomasz Czajkowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved