Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Trzy kluby z ekstraklasy wciąż bez licencji

fot. archiwum

Na tydzień przed ostatecznym terminem prawa do występów nie mają AZS Białystok, Siatkarz Wieluń i AZS Politechnika Warszawska. Uzupełnić lub poprawić dokumentację licencyjną muszą w sumie trzy kluby z ekstraklasy oraz siedemnaście ekip z niższych lig.

Pomału zaczyna kończyć się cierpliwość Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który realizując ustawowe obowiązki przyznaje (lub nie przyznaje) licencje poszczególnym klubom siatkarskim, występującym na szczeblu centralnym. W poniedziałek na trzecim już z kolei posiedzeniu związkowej komisji ds. licencji klubowych rozpatrzono kolejną porcję dokumentów, nadesłanych przez zalegające z nimi siatkarskie ekipy.

Mimo obrad, które potrwały do późnych godzin wieczornych, sprawa ciągle nie została zamknięta. – Choć przyznaliśmy wczoraj licencje dla większości klubów, lista dalej jest nie kompletna. Uzupełnić lub poprawić dokumentację muszą w sumie trzy kluby z ekstraklasy oraz siedemnaście ekip z niższych lig – komentuje przewodniczący komisji, Janusz Kamiński.

Niewiele ponad tydzień czasu mają zespoły, które muszą zrobić porządek w „papierach". W tarapatach ciągle są AZS Białystok z PlusLigi Kobiet oraz Siatkarz Pamapol Wieluń i AZS Politechnika Warszawska z męskiej ekstraklasy. Tym razem negatywna ocena związkowej komisji może oznaczać dla klubów kłopoty, bo w dniach 8-10 września ma się zebrać zarząd PZPS-u, na którym ma zostać przedstawione sprawozdanie z prac komisji. Co w przypadku, gdy do tego terminu kluby nie spełnią ustawowych wymogów? – Proszę nawet nie zadawać takiego pytania, bo nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Robimy wszystko, by tego uniknąć, cały czas czekamy na uzupełnienie dokumentacji. Dzień posiedzenia zarządu jest już ostatecznym terminem i jeżeli któryś z klubów nie zdąży, pozostanie tylko odwołanie do Sądu Polubownego – dodaje Janusz Kamiński.Gdy tylko PZPS opublikuje komunikat z posiedzenia komisji, podamy, jakie kluby jeszcze nie otrzymały licencji na grę w sezonie 2010/2011.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved