Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Trenuję na sto procent

Rafał Buszek: Trenuję na sto procent

fot. archiwum

Rafał Buszek, który w poprzednim sezonie bronił barw Politechniki Warszawskiej, zasilił niedawno szeregi Asseco Resvoii Rzeszów. Po kilku dniach treningów z nową drużyną przyznaje, że mimo początkowych wątpliwości nie żałuje swojej decyzji o zmianie klubu, z którym walczyć będzie o najwyższe cele.

Zmiana barw klubowych była dla Rafała Buszka, utalentowanego przyjmującego, niełatwą decyzją. W końcu Asseco Resovia Rzeszów to brązowy medalista polskiej ligi, a gra w takim klubie wiąże się zawsze z dużą odpowiedzialnością. – Szczerze mówiąc, trochę się jednak zastanawiałem. Resovia, to bowiem taki zespół, że chciałby w nim chyba grać każdy zawodnik. Dlatego trochę się zastanawiałem, czy nie jest jeszcze za wcześnie, abym już w tym sezonie trafił do tak dobrej drużyny. Nie mam już żadnych wątpliwości, cieszę bardzo się, że mogę być jednym z jej siatkarzy – przyznaje w rozmowie z serwisem nowiny24.pl Rafał Buszek.

Nie ulega wątpliwości, że w nadchodzącym sezonie Resovia będzie chciała zawojować parkiety Plusligi. Przed podopiecznymi Ljubomira Travicy stoi także europejskie wyzwanie – gra w Pucharze CEV. Wyzwania te pokrywają się z ambicjami rzeszowskiego klubu, który poczynił wszelkie możliwe przygotowania, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wzmocnienia personalne, jakich dokonali działacze Resovii są jednym z kroków w drodze po najwyższe laury. Do zespołu z Rzeszowa dołączyli m.in. Georg Grozer i Matej Černić. Jak w tym doborowym towarzystwie odnajduje się Rafał Buszek?

– Nie było żadnych problemów z aklimatyzacją w zespole. Atmosfera jest bardzo dobra. Znamy się przecież z ligi. Jest kilku nowych graczy, nie wszyscy dojechali, bo występują w reprezentacjach swoich krajów.Buszek zdaje sobie jednak sprawę, że rywalizacja o miejsce w szóstce nie będzie łatwa. Obiecuje jednak zrobić wszystko, aby zaistnieć w Resovii i wspomóc drużynę w walce o najwyższe cele. – Na początku będę rywalizował sam ze sobą, aby dojść do najwyższej formy, aby kolano w 100 procentach zdrowe i abym z tego powodu nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Jak wrócę do pełni zdrowia, to ta rywalizacja będzie pełna. Jestem dobrej myśli – zapewnia siatkarz w rozmowie z nowaminami24.pl.

Dyskomfort, o jakim wspomina Buszek wiąże się z przebytą niedawno kontuzją kolana. Uraz, jakiego doznał pod koniec minionego sezonu ligowego jest już praktycznie wyleczony i zawodnik zapewnia, że czuje się dobrze. – Jeszcze jakiś tam ślad jest, odczuwam to kolano, choć jest już bardzo dobrze. Wizytę u lekarza, który mi robił operację, związaną z zakończeniem leczenia mam wyznaczoną na 8 września. Na razie jestem na zajęciach zwolniony ze skakania. Wszystkie inne ćwiczenia wykonuję na 100 procent – czytamy w serwisie nowiny24.pl.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved