Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Przed nami Wielki Finał Kinder + Sport 2010

Przed nami Wielki Finał Kinder + Sport 2010

fot. archiwum

Zbliża się koniec kolejnych rozgrywek w mini siatkówce o Puchar Kinder + Sport. Po raz kolejny poznamy najlepszych młodych siatkarzy w kraju, którzy o zwycięstwo tradycyjnie zagrają w Wielkim Finale  w Zabrzu, który zaplanowano na 4 i 5 września 2010 r.

Drużyny walczył o awans do finałowej rozgrywki poprzez rozgrywki miejskie, następnie finały wojewódzkie i specjalne dogrywki dla najlepszych drużyn, którym nie udało się awansowań bezpośrednio do finału. Tegoroczne zmagania młodych następców mistrzów Europy pobiły rekord wszystkich dotychczasowych edycji – w tym sezonie na kolejnych szczeblach rozgrywek wzięło udział, aż 24 400 uczestników – chłopców i dziewczynek w wieku od 10 – 13 lat. To prawie o 10 000 więcej niż przed rokiem.

Jak zwykle w rozgrywkach aktywnie uczestniczył sponsor tytularny turnieju firma Ferrero, dla której dbałość o rozwój fizyczny dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów. Polski projekt Kinder + Sport jest jednym z kilku realizowanych w całej Europie, jednak jako jedyny ma formę ogólnokrajowych rozgrywek. Podczas kolejnych etapów drużyny walczyły o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Podobnie jak w zeszłym roku młodzi siatkarze i siatkarki rywalizować będą o wielką nagrodę. W roku ubiegłym najlepsi wyjechali do Włoch w odwiedziny do Ambasadora Kinder + Sport Sebastiana Świderskiego – był czas na wizytę na meczach siatkarskich i wspólny trening z zawodnikami Lube Banca Macerata. Nie mniejsza niespodzianka czeka na tegorocznych zwycięzców – również udadzą się do Włoch, jednak tym razem celem będzie Triest i kibicowanie polskim siatkarzom na mistrzostwach świata. Dodatkowo dzięki uprzejmości trenera reprezentacji Polski Daniela Castellaniego drużyny będą mogły oglądać trening kadry naszego kraju, zrobić pamiątkowe zdjęcia i porozmawiać z najlepszymi siatkarzami w kraju. Oprócz nagrody głównej do rąk młodych siatkarzy jak co roku trafią nagrody rzeczowe i okazałe puchary.Wielką niespodzianką dla kibiców, których jak co roku nie zabraknie na trybunach, będzie spotkanie z polskimi kadrowiczami. W niedzielę 5 września w hali sportowej MOSiR w Zabrzu pojawią się mistrz Europy Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów) oraz jeden najbardziej znanych siatkarzy na świecie, Ambasador Kinder + Sport Sebastian Świderski, który po sezonach spędzonych we Włoszech wraca do Polski do gry w ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Powrót do normalnych treningów po kontuzjach uniemożliwił Sebastianowi wyjazd na mistrzostwa świata – zabrakło czasu, ale dzięki temu Sebastian będzie specjalnym gościem finałów Kinder + Sport i będzie można go spotkać na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami, Fundacją Polska Siatkówka oraz JM Marketing Group. Głównym partnerem turnieju o Puchar Kinder + Sport jest firma Ferrero (www.kindersport.pl).

Program Turnieju:
Turniej odbędzie się w Zabrzu w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Matejki 6

04.09.10 sobota

9.30- 13.00 – gry turniejowe – dziewcząt i chłopców (Ietap)
15.00 – 20.00 – gry turniejowe – dziewcząt i chłopców (II etap)

05.09.10 niedziela

9.00-13.00- gry turniejowe – trójki dziewcząt i chłopców (III etap)
13.00-15.00 – mecze finałowe – dziewcząt i chłopców
15.15- 16.00 – oficjalne zakończenie, rozdanie nagród

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved